Новини
2021-06-14 16:12:34
РОЗВИВАЄМО ТЕХНОЛОГІЧНУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ

 

Перехід ЗП(ПТ)О на підготовку кваліфікованих робітників за компетентнісним підходом спонукає педагогів до  формування під час опанування модулів, предметів ключових та проектно-технологічної компетентностей, розвитку творчого потенціалу, готовності до реалізації інноваційних ідей, конструкторських рішень, раціоналізаторських пропозицій, готовності і здатності до підприємливості, раціонального використання навколишнього середовища, культурного й національного самовираження, залучення до експериментальної діяльності, технічного проєктування.  Саме у викладанні предмета «Технології» реалізується інтегрований зміст технологічної освіти та професійної складової професії, що опановується, забезпечує свободу вибору педагогами і учнями особистісно і соціально значущої тематики напрямів вивчення предмета «Технології», які відповідають потребам, інтересам і можливостям учнів та конкретного освітнього середовища.

Ситуація вибору сприяє формуванню позитивної мотивації, що є однією з основних умов для реалізації потенціалу творчої діяльності в процесі навчання, побудови індивідуальних освітніх траєкторій. Основою реалізації варіативного складника змісту технологічної освіти створення умов для реалізації творчого потенціалу у проєктно-технологічній діяльності, що забезпечить можливість свідомо вибирати подальший освітній і професійний шлях, ефективно долучатися до процесів проєктування і технологій реалізації спроєктованого продукту в обраній сфері професійної діяльності.

За ініціативи Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області проведено обласний онлайн-конкурс на кращий учнівський проєкт з предмета «Технології» «Я крокую до майстерності»

 Завданням  конкурсу  є популяризація технологічної освіти, набуття необхідних компетентностей для проєктної діяльності, конструювання цих знань і способів діяльності  через призму особистісних якостей, життєвих та професійно зорієнтованих намірів, набуття досвіду у вирішенні практичних  завдань, сприяння побудові траєкторії професійного успіху учнів ЗП(ПТ)О, популяризації професій, привертання уваги та інтересу до вирішення учнями життєво і професійно значущих практичних завдань та проблем сьогодення. На конкурс надійшло 30 проєктів із 19 ЗП(ПТ)О області.

31 травня 2021  року в режимі онлайн відбувся ІІІ (обласний фінальний) етап конкурсу, у якому 31 учень із 17 закладів професійної освіти області презентували 21 проєкт за напрямами:

·                «Дизайн предметів інтер’єру»

·                «Техніки декоративно-ужиткового мистецтва»

·                «Дизайн сучасного одягу»

·                «Кулінарія»

·                «Ландшафтний дизайн»

·                «Основи автоматики і робототехніки»

·                «Комп’ютерне проєктування»

·                «Креслення».

Конкурсні матеріали розміщено за покликанням  https://uk.padlet.com/khmproflab/wuibfk919prtzstk.

Під час відкриття конкурсу директор НМЦ ПТО ІПП у Хмельницькій обл.  Людмила Шевчук наголосила  на важливості набуття учнями ключових та професійних компетентностей, розвитку творчої, креативної, самостійної особистості.

Проєкти конкурсантів оцінювали в складі журі  Інна Деліта, викладач ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», Світлана Жухевич, викладач Хмельницького професійного ліцею, Наталія Попіль, викладач ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького», Ірина Савєльєва, викладач ДНЗ «Подільський центр професій но-технічної освіти».

Проєкти різні за змістом та напрямом, проте яскраві та змістовні, стали предметом обговорення журі, влучні відповіді конкурсантів на запитання членів журі, поради та настанови для реалізації проєктів не залишили байдужими нікого з присутніх. Відеоматеріали ІІІ етапу обласного онлайн-конкурсу на кращий учнівський проєкт з предмета «Технології» «Я крокую до майстерності» розміщено за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=eMg7g6hbEmg

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації №167-од від 7.06.2021р. за підсумками обласного онлайн-конкурсу на кращий учнівський проєкт з предмета «Технології» «Я крокую до майстерності»  переможцями стали:

В напрямі «Дизайн предметів інтер’єру»

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ

ТКАЧУК АНТОНІЙ - учень Державного професійно-технічного навчального закладу «Красилівський професійний ліцей» 

ЧІПЧАР ЮРІЙ - учень Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького»

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ

ГОНЧАР РУСЛАН, ХОПТЯР ТІМУР - учні Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького»

МАКАРУК ІЛЛЯ - учень Державного професійно-технічного навчального закладу  «Славутський професійний ліцей»

ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ

ПАСІЧНИК ІРИНА - учениця  Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького

В напрямі «Комп’ютерне проєктування»

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ

ЛИЩУК АНДРІЙ - учень Хмельницького професійного ліцею електроніки

ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ

ФУРГАЛ НІНА - учениця Державного навчального закладу «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей»

В напрямі «Ландшафтний дизайн»

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ

КОЛОСОВСЬКИЙ МАКСИМ, ЛАРІАНОВ ВЛАДИСЛАВ, СОРОЧИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ  - учні Вищого професійного училища №4 м. Хмельницького

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ

БОРЩУН ТАРАС,  ГЛІВІНСЬКИЙ АНДРІЙ, ГЛІВІНСЬКИЙ ДМИТРО - учні Вищого професійного училища №36 с. Балин

ГРЕЧАНЮК СЕРГІЙ - учень Державного навчального закладу  «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти»

Вітаємо переможців!

2022-04-01 10:23:43
Перша психологічна допомога постраждалим

З метою підвищення ефективності надання соціально-психологічної допомоги постраждалому населенню й усім учасникам освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 31 березня 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області було проведено методичний коворкінг для фахівців психологічної служби.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області