Новини
2020-10-06 10:14:54
Моніторинг діяльності закладів професійної освіти Хмельницької області

      Одним із важливих напрямів роботи регіональної методичної служби є моніторингова діяльність, яка лежить в основі прийняття обґрунтованих рішень з управління якістю освіти як на регіональному рівні, так і на рівні ЗП(ПТ)О. Обговоренню результатів моніторингових досліджень за різними напрямами діяльності ЗП(ПТ)О було присвячене чергове засідання науково-методичної ради Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, яке відбулося 30 вересня 2020 року в режимі онлайн та проходило під головуванням  директора НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, кандидата педагогічних наук, доцента Шевчук Л.І.

Варто зауважити, що для якісного проведення щорічного моніторингу ефективності діяльності ЗП(ПТ)О працівниками  НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області розроблено такий інструментарій:

- критерії моніторингу результативності діяльності ЗП(ПТ)О (методична складова);

- критерії моніторингу якості організації навчально-виробничого процесу (методичний аспект);

- критерії моніторингу якості організації освітнього процесу із загальноосвітньої підготовки у ЗП(ПТ)О;

- критерії оцінювання методичної роботи ЗП(ПТ)О.

Відповідно до порядку денного першою була доповідь завідувача лабораторії виховної роботи Смалюк А.І., яка презентувала учасникам зібрання результати організації і проведення профорієнтаційної роботи в ЗП(ПТ)О в контексті виконання ними державного та регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників. Також Алла Іванівна зосередила увагу на інноваційних формах профорієнтаційної роботи, які проводилися закладами під час карантину, та схарактеризувала вебресурси НМЦ ПТО ПК: профорієнтаційний портал професійної освіти Хмельниччини, сторінку з профорієнтації на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини», інтерактивну профорієнтаційну «дошку» ПТО Хмельниччини.

Про співпрацю служби зайнятості і закладів професійної освіти у проведенні профорієнтаційної роботи з молоддю розповіла Баштанова Г. Ф., начальник відділу профорієнтації Хмельницького обласного центру зайнятості. Крім того, Галина Феліксівна презентувала платформу з профорієнтації та розвитку кар'єри Державної служби зайнятості і платформу для онлайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: Консультаційна мережа».

Під час розгляду другого питання порядку денного завідувач лабораторії загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Сидоренко Т.М проаналізувала результати участі учнів ЗП(ПТ)О у зовнішньому незалежному оцінювані та державній підсумковій атестації. Відрадно, що спостерігається позитивна динаміка в порівнянні з результатами ЗНО 2019 року. Але якісні показники навчальних досягнень учнів ЗП(ПТ)О із загальноосвітніх дисциплін потребують покращення, що актуалізує такі напрями роботи у ЗП(ПТ)О як запровадження корекційно-розвивальних методик роботи з учнями з низькою успішністю, використання тестових технологій оцінювання компетентностей учнів, зміцнення навчально-матеріальної бази предметних кабінетів. Також Тетяна Миколаївна ознайомила присутніх з особливостями проведення ЗНО у 2021 році.

Результати моніторингу якості освітнього процесу шляхом участі ЗП(ПТ)О у заходах обласного і всеукраїнського рівнів презентувала Соленцова Г.М., заступник директора з навчально-методичної роботи НМЦ ПТО ПК.

Як зазначила Галина Миколаївна, за підсумками проведеного моніторингу були визначені  кращі освітні  практики у регіональній системі професійно-технічної освіти, а саме:  ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг», ДНЗ «Подільський  центр ПТО» та ВПУ №25 м. Хмельницького. Стабільно високі результати щорічно демонструють Вище професійне училище № 4 м. Хмельницького, Хмельницький професійний ліцей, ДНЗ «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького», Шепетівський професійний ліцей, ДПТНЗ «Славутський  професійний ліцей».

Підсумки моніторингу узагальнені у збірнику інформаційно-аналітичних матеріалів щодо результатів діяльності ЗП(ПТ)О Хмельницької області за 2019 рік,  який розміщений на вебсайті НМЦ ПТО у рубриці «Рейтинг» та на блозі лабораторії науково-методичного забезпечення управлінської діяльності ЗП(ПТ)О.

Досягнення високих результатів у підготовці майбутніх кваліфікованих робітників неможливе без високопрофесійного, компетентного педагогічного персоналу. Саме тому був проведений аналіз стану організації методичної роботи у ЗП(ПТ)О щодо професійного розвитку педагогів, який презентувала учасникам засідання Тимощук Г. В., завідувач лабораторії передового педагогічного досвіду та інформаційно-видавничої діяльності НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. У своїй доповіді Галина Валеріївна також  акцентувала увагу на постаті методиста ЗП(ПТ)О як наставника педагогів, фасилітатора та провідника інновацій.

Досвідом роботи щодо розвитку професійної компетентності  педагогічних працівників у межах внутрішньоучилищної роботи поділилися методисти ВПУ №25 м. Хмельницького Шатковська Л. В. та  ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» Дрозіч І.А., канд. пед. наук.

За результатами наукового обговорення питань порядку денного були ухвалені відповідні рішення, які оприлюднено на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини».

На завершення зібрання Шевчук Л.І. озвучила наказ НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області про нагородження грамотами трудових колективів ЗП(ПТ)О області з нагоди 80-ти річного ювілею системи професійної (професійно-технічної) освіти та за вагомий внесок в інноваційний розвиток професійної освіти Хмельницької області, активну співпрацю з регіональною методичною службою професійної освіти.

2022-04-01 10:23:43
Перша психологічна допомога постраждалим

З метою підвищення ефективності надання соціально-психологічної допомоги постраждалому населенню й усім учасникам освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 31 березня 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області було проведено методичний коворкінг для фахівців психологічної служби.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області