Новини
2021-02-19 10:10:36
Роль методичної служби у підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників

17 лютого  2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області в рамках роботи обласної  фахової секції заступників директорів з навчально-методичної роботи та методистів ЗП(ПТ)О було проведено вебінар з теми: «Роль методичної служби у підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників».

Відповідно до плану роботи вебінару були опрацьовані наступні питання: підвищення ефективності  методичної роботи на рівні ЗП(ПТ)О як необхідна умова професійного розвитку педагога; особливості організації освітнього процесу при запровадженні змішаного навчання у ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти»; підвищення професійного розвитку педагогічних працівників Шепетівського професійного ліцею за допомогою  сервісів Веб 2.0.; використання електронного освітнього  ресурсу як складова підвищення якості навчально-виробничого процесу Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького; створення сучасного КМЗ як один із шляхів підвищення якості знань кваліфікованих робітників; роль методичної служби у співпраці з психологічною службою щодо становлення професійної особистості.

Під час вебінару  Галина Тимощук, завідувач лабораторії передового педагогічного досвіду та інформаційно-видавничої діяльності  НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, ознайомила учасників із нормативними  вимогами при організації  та проведенні атестації педагогічних працівників у 2020/2021  навчальному році; зосередила увагу  на актуальності проблеми підвищення ефективності методичної роботи освітнього закладу та  окреслила основні завдання щодо   покращення роботи  методичних служб закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Про особливості організації освітнього процесу при запровадженні змішаного навчання у закладі розповіла Елла Мітькевич, методист ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти». Працівник методичної служби представила вагомі здобутки, досягнення та результативність педагогів Центру, але найвагомішою нагородою ДНЗ "Подільський центр ПТО" - ЛІДЕР ОСВІТИ УКРАЇНИ.

Досвід роботи щодо розвитку професійної компетентності педпрацівників за допомогою сервісів Веб 2.0. у системі внутрішньоучилищної методичної роботи презентувала  Людмила Рижко, методист Шепетівського професійного ліцею, яка також представила новостворений віртуальний методичний кабінет учасникам вебінару.

Практикою роботи щодо   використання електронних  освітніх  ресурсів під час навчально-виробничого процесу полілились педагоги Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького, зокрема, Інна Грушецька, викладач загальноосвітніх дисциплін, та Тетяна Коржан, майстер виробничого навчання.

Про кращі здобутки педагогів-новаторів ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної  освіти», про  участь у конкурсах змагальницького характеру  та їх результативність доповіла  методист Людмила Грабовська. Учасники вебінару також мали можливість ознайомились із професійним блогом «Моя професія – електрик», представлений Ігорем Богушем, викладачем професійно-теоретичної підготовки Центру. Крім того, на важливості візуалізації навчального матеріалу на уроках професійно-теоретичної підготовки електротехнічних дисциплін зосередив увагу  Олександр Тютюнник, заступник директора з навчальної роботи, викладач ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної  освіти».

Електронний посібник для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти  «Металічні елементи та їхні сполуки. Роль у природі та виробництві» презентувала Антоніна Жмак,  голова методичної комісії,  викладач  загальноосвітніх дисциплін ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної  освіти».

Про роль методичної служби у співпраці з психологічною службою щодо становлення професійної особистості розповіла методист ДЗ П(ПТ)О «Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей» Надія Корженівська. Методист  закладу також поділилась досвідом роботи із особами з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Матеріали вебінару розміщені на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» http://profosvitakm.at.ua/index/2020_rik/0-226 та офіційному ютуб-каналі НМЦ  ПТО ПК.

2021-03-03 20:51:14
Відбувся вебінар викладачів предмету «Громадянська освіта»

25 лютого 2021 року відбувся вебінар для викладачів громадянської освіти ЗПО з проблеми: «Формування компетентностей на уроках громадянської освіти». На вебінарі Вороною Ю.В., методистом НМЦ ПТО ПК, координатором секції суспільних викладачів висвітлено питання «Формування ключових компетентностей на уроках громадянської освіти в умовах змішаного навчання – труднощі та шляхи вирішення» та здійснено аналіз навчального контенту для суспільно-гуманітарних дисциплін та блогів викладачів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області