Роль методичної служби у підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників
17 лютого 2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області в рамках роботи обласної фахової секції заступників директорів з навчально-методичної роботи та методистів ЗП(ПТ)О було проведено вебінар з теми: «Роль методичної служби у підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників».
Відповідно до плану роботи вебінару були опрацьовані наступні питання: підвищення ефективності методичної роботи на рівні ЗП(ПТ)О як необхідна умова професійного розвитку педагога; особливості організації освітнього процесу при запровадженні змішаного навчання у ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти»; підвищення професійного розвитку педагогічних працівників Шепетівського професійного ліцею за допомогою сервісів Веб 2.0.; використання електронного освітнього ресурсу як складова підвищення якості навчально-виробничого процесу Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького; створення сучасного КМЗ як один із шляхів підвищення якості знань кваліфікованих робітників; роль методичної служби у співпраці з психологічною службою щодо становлення професійної особистості.
Під час вебінару Галина Тимощук, завідувач лабораторії передового педагогічного досвіду та інформаційно-видавничої діяльності НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, ознайомила учасників із нормативними вимогами при організації та проведенні атестації педагогічних працівників у 2020/2021 навчальному році; зосередила увагу на актуальності проблеми підвищення ефективності методичної роботи освітнього закладу та окреслила основні завдання щодо покращення роботи методичних служб закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Про особливості організації освітнього процесу при запровадженні змішаного навчання у закладі розповіла Елла Мітькевич, методист ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти». Працівник методичної служби представила вагомі здобутки, досягнення та результативність педагогів Центру, але найвагомішою нагородою ДНЗ "Подільський центр ПТО" - ЛІДЕР ОСВІТИ УКРАЇНИ.
Досвід роботи щодо розвитку професійної компетентності педпрацівників за допомогою сервісів Веб 2.0. у системі внутрішньоучилищної методичної роботи презентувала Людмила Рижко, методист Шепетівського професійного ліцею, яка також представила новостворений віртуальний методичний кабінет учасникам вебінару.
Практикою роботи щодо використання електронних освітніх ресурсів під час навчально-виробничого процесу полілились педагоги Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького, зокрема, Інна Грушецька, викладач загальноосвітніх дисциплін, та Тетяна Коржан, майстер виробничого навчання.
Про кращі здобутки педагогів-новаторів ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти», про участь у конкурсах змагальницького характеру та їх результативність доповіла методист Людмила Грабовська. Учасники вебінару також мали можливість ознайомились із професійним блогом «Моя професія – електрик», представлений Ігорем Богушем, викладачем професійно-теоретичної підготовки Центру. Крім того, на важливості візуалізації навчального матеріалу на уроках професійно-теоретичної підготовки електротехнічних дисциплін зосередив увагу Олександр Тютюнник, заступник директора з навчальної роботи, викладач ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти».
Електронний посібник для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Металічні елементи та їхні сполуки. Роль у природі та виробництві» презентувала Антоніна Жмак, голова методичної комісії, викладач загальноосвітніх дисциплін ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти».
Про роль методичної служби у співпраці з психологічною службою щодо становлення професійної особистості розповіла методист ДЗ П(ПТ)О «Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей» Надія Корженівська. Методист закладу також поділилась досвідом роботи із особами з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.
Матеріали вебінару розміщені на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» http://profosvitakm.at.ua/index/2020_rik/0-226 та офіційному ютуб-каналі НМЦ ПТО ПК.
Відбувся вебінар викладачів предмету «Громадянська освіта»
25 лютого 2021 року відбувся вебінар для викладачів громадянської освіти ЗПО з проблеми: «Формування компетентностей на уроках громадянської освіти». На вебінарі Вороною Ю.В., методистом НМЦ ПТО ПК, координатором секції суспільних викладачів висвітлено питання «Формування ключових компетентностей на уроках громадянської освіти в умовах змішаного навчання – труднощі та шляхи вирішення» та здійснено аналіз навчального контенту для суспільно-гуманітарних дисциплін та блогів викладачів.