Новини
2020-12-21 13:38:39
ВЕБІНАР ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ: «ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ», «МАШИНІСТ КРАНА АВТОМОБІЛЬНОГО»

      Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області16 грудня 2020 року проведено семінар у режимі онлайн для педагогічних працівників професій: «Водій автотранспортних засобів» та «Машиніст крана автомобільного» з теми: «Створення сучасного дидактичного забезпечення з професії запорука професійної компетентності та конкурентоспроможності випускників ЗПО».

Семінар відкрив методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій областіМикола Стасюк. У своєму виступі він наголосив, що, відповідно до внесених змін від 22 травня 2020 року №408 до наказу МВС від 07.12.2009 №515, зросли вимоги до здобувачів освіти і педагогічних працівників, згідно з внесеними змінами до «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія».

На сьогодні змінились вимоги до порядку проведення іспитів. Під час складання теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (в тому числі фото- та відеофіксація) процесу складання іспиту.Теоретичний іспит проводиться у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС і приводиться у два етапи. Перший – на майданчику для навчання з початкового керування і другий етап в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах. Тому педагогічним працівникам, які ведуть підготовку водіїв автотранспортних засобів, необхідно прикласти всі зусилля як для підготовки автотранспортних засобів так і певних вимог до проведення навчання керування автотранспортними засобами особами, які здобувають дану кваліфікацію.

В умовах стрімкого зростання автомобільного парку, швидкості руху транспортних засобів та кількості ДТП, як ніколи актуально зробити належну систему підготовки водіїв відповідно до вимог часу.

Це можливо за умов впровадження новітніх педагогічних і виробничих технологій та необхідності своєчасного і випереджального рівня підготовки кваліфікованих робітників у навчальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

Головним завданням вебінару було підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій: «Водій автотранспортних засобів» та «Машиніст крана автомобільного».

На вебінар виносилися актуальні питання підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників автотранспортної галузі. Обговорювалися: шляхи і методи підвищення якості підготовки висококваліфікованих робітників, активного використання інноваційних форм і методів роботи на основі СП(ПТ)О; застосовування інформаційно-комунікаційних технологій та активних форм навчання керування автотранспорними засобами (контраварійне керування за різних умов непогоди, аварійних ситуацій та стану дорожньої обстановки).

З впровадженням сучасних форм та елементів при навчанні здобувачів освіти з професії «Машиніст крана автомобільного» поділився досвідом роботи О.Тимчук – викладач ДНЗ «Подільський центр ПТО».

 

 

Також виступили представники:

- А.Зозулявикладач Вищого професійного училища №36 с.Балин з теми «Застосування особистісно-зорієнтованого навчання при викладанні предмета ПДР»;

 

 

 

 

- І.Мазур–викладач Чорноострівського професійного аграрного ліцею з теми «Використання сучасних дидактичних матеріалів при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів» »;

-Ю.Шитюк–викладач ДНЗ «Теофіпольський професійний аграрно- промисловий ліцей» з теми «Робочий зошит як складова дидактичного забезпечення з професії «Водій автотранспортних засобів» в умовах дистанційного навчання»;

-Ю.Дехтярук–майстер виробничого навчання ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» з теми «Створення сучасного дидактичного забезпечення у практичній підготовці з професії «Водій автотранспортних засобів» »;

-В.Дячук – викладач Плужненського професійного аграрного ліцею з теми «Досвід роботи підготовки водіїв автотранспортних засобів категорії С та С1».

По завершенню вебінару, методист НМЦ ПТО ПК Микола Стасюк наголосив на актуальності питання підвищення якості підготовки водіїв автотранспортних засобів, технічного стану учбових автомобілів, приведенні до належного стану майданчиків з навчання керування автомобілем, доступності електронних навчальних матеріалів які є в електронному доступі.

Методист НМЦ ПТО ПК МиколаСтасюк підбив підсумки роботи вебінару та визначив напрями подальшої роботи щодо підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій «Водій автотранспортних засобів» та «Машиніст крана автомобільного», а саме:

-активно впроваджувати в процес навчання кваліфікованих робітників сучасні педагогічні та виробничі технології;

-викладачам і майстрам виробничого навчання постійно працювати над своїм професійним рівнем;

-удосконалювати комплексно-методичне забезпечення предметів, формувати електронну базу методичних напрацювань;

-проводити вивчення стану використання в навчальному процесі сучасних технічних засобів навчання;

-надавати допомогу майстрам виробничого навчання і викладачам в умовах дистанційного і змішаного навчання у впровадженні позитивного досвіду навчальної роботи, методичних рекомендацій; заслуховувати доповіді майстрів і викладачів про хід впровадження і результативність;

-педагогічним працівникам які ведуть підготовку з професій «Водій автотранспортних засобів» та «Машиніст крана автомобільного» працювати та своєчасно реагувати на зміни в Правилах дорожнього руху, порядку підготовки водіїв учбових автомобілів та інших інструктивних матеріалів щодо учасників дорожнього руху і відповідно вносити корективи в робочі навчальні плани та програми;

-забезпечити викладачів та майстрів виробничого навчання можливістю використання сучасної комп’ютерної техніки та мультимедійних засобів в умовах дистанційної роботи;

- під час проведення навчальних занять з практичного навчання водіння автомобілів в умовах карантину суворо дотримуватись профілактичних заходів та рекомендацій МОЗ.

2020-12-21 13:38:39
ВЕБІНАР ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ: «ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ», «МАШИНІСТ КРАНА АВТОМОБІЛЬНОГО»

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 16 грудня 2020 року проведено семінар у режимі онлайн для педагогічних працівників професій: «Водій автотранспортних засобів» та «Машиніст крана автомобільного» з теми: «Створення сучасного дидактичного забезпечення з професії – запорука професійної компетентності та конкурентоспроможності випускників ЗПО».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області