Новини
2011-09-01 14:24:40
ПІДСУМУВАЛИ ЗДОБУТКИ, ВИЗНАЧИЛИ ПРІОРИТЕТИ

 

Напередодні нового навчального року, 31 серпня, профтехосвітяни Хмельниччини взяли участь в обласній конференції педагогічних працівників за темою "Про підсумки роботи загальної середньої, дошкільної, професійно-технічної освіти області у 2010 / 2011 навчальному році та визначення завдань на 2011 / 2012 навчальний рік", що відбулася в обласній філармонії.

У роботі конференції взяли участь голова Хмельницької обласної державної адміністрації В.С. Ядуха, перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації В.Д. Гаврішко, голова Хмельницької обласної ради М.В.Дерикот, голова обласної організації профспілок працівників освіти і науки України А.С.Яремюк, народний депутат України В.В. Демчишин, начальники районних та міських управлінь освіти, завідувачі районних (міських) методкабінетів, керівники дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, представники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.

В.С. Ядуха та М.В. Дерикот привітали усіх присутніх із початком нового навчального року. Крім того, Василь Степанович зазначив, що освітня галузь є пріоритетною в регіоні, тому проводиться комплекс заходів щодо оптимізації мережі навчальних закладів усіх освітніх галузей, модернізації навчально-матеріальної бази, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий процес, комп’ютеризації навчального процесу. В.С. Ядуха констатував, що вперше виділені субвенції з обласного бюджету на розвиток матеріально-технічної бази професійно-технічної освіти, адже від якості підготовки робітничих кадрів залежить формування ВВП регіону.

М.В. Дерикот зазначив, що обласна рада приділяє освітянській галузі особливу увагу, адже саме освіта забезпечує виховання соціально активної, творчої, гармонійної, національно свідомої молоді. Тому виділяється значна сума коштів для оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, що створює сприятливі умови для здобуття якісної освіти.

З аналітичною інформацією про підсумки роботи загальної середньої, дошкільної, професійно-технічної та вищої освіти області у 2010 / 2011 навчальному році перед учасниками конференції виступив начальник управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації В.І.Очеретянко. Крім того, начальник управління визначив освітні пріоритети на 2011 / 2012 навчальний рік.

З метою модернізації професійно-технічної освіти області учасники конференції рекомендують:

- налагодити ділові стосунки з професійно-технічними навчальними закладами та вищими навчальними закладами, підприємствами, організаціями та установами близького і далекого зарубіжжя з метою обміну учнями і студентами, проходження стажування викладачів;

- удосконалити механізм професійної орієнтації, добору та залучення обдарованих дітей, зокрема із сільської місцевості, до здобуття професійної освіти;

- забезпечити сприяння розвитку обдарованої молоді, надання адресної соціальної, психологічної та матеріальної допомоги і підтримки.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області