Новини
2020-09-15 17:18:07
НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області підготував збірник методичних матеріалів щодо запровадження змішаного навчання у ЗП(ПТ)О

Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області підготував збірник методичних матеріалів щодо запровадження змішаного навчання у закладах професійної освіти Хмельницької області за загальною редакцією Людмили Шевчук, кандидата педагогічних наук, доцента, директора НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області.

З метою забезпечення життя та здоров`я усіх учасників освітнього процесу, організація навчальної діяльності в закладах професійної освіти здійснюватиметься відповідно до нормативних документів із врахуванням у регіоні рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 («зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний»).

В цих умовах пропонуємо розглянути можливість запровадження в освітній процес як традиційного, так і змішаного або дистанційного навчання. При запровадженні різних форм навчання зберігаються усі компоненти освітнього процесу: цілі, зміст, методи навчання, оцінка результатів тощо, в тому числі система управління освітнім процесом.

Збірник уміщує нормативно-правові документи щодо організації освітнього процесу в закладах професійної освіти на період карантину; теоретичні відомості про змішане навчання та цифровий інструментарій для його впровадження.

У виданні представлено особливості організації професійної та загальноосвітньої підготовок з використанням технологій змішаного навчання, виховної роботи та діяльності психологічної служби ЗП(ПТ)О в умовах пандемії. Наведено протиепідемічні заходи для створення безпечних умов навчання. Систематизовано наявні електронні освітні ресурси, які можуть бути використані при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників за різними формами навчання.

Запропоновані інформаційні матеріали збірника надіслано до закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області