Новини
2011-08-30 13:16:43
ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНИХ ФАХОВИХ СЕКЦІЙ ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Відповідно до планів роботи управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області у рамках підготовки до нового навчального року 29-30 серпня 2011 відбуваються засідання обласних фахових секцій інженерно-педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області.

На загальному для всіх відкритті засідань обласних фахових секцій зі вступним словом звернулася директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Шевчук Л.І. і зосередила увагу на основних документах, якими повинні керуватися професійно-технічні навчальні заклади у своїй діяльності, а також більш конкретно зупинилася на основних положеннях Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011 – 2015 роки та зазначила, що у жовтні поточного року буде прийнято регіональну програму розвитку профтехосвітянської галузі. Крім того, Шевчук Л.І. акцентувала увагу присутніх на найбільш важливих для професійно-технічних навчальних закладів аспектах діяльності, зокрема інформаційне забезпечення, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, проведення профорієнтаційної роботи, забезпечення якості навчального процесу, працевлаштування випускників ПТНЗ.

Перед учасниками обласних фахових секцій виступила начальник відділу організації профорієнтаційної роботи Хмельницького обласного центру зайнятості Добровольська Г.Ф., яка розповіла про дві основні профорієнтаційні програми, які реалізує служба зайнятості. Це профорієнтаційні термінали, що вже встановлені у багатьох загальноосвітніх навчальних закладах, та "Щоденник учня", що розміщений в соціальній мережі та доступ до якого мають усі учні.

Далі педпрацівники ПТНЗ області працювали безпосередньо у фахових секціях.

Зокрема, 29 серпня 2011 року відбулися засідання обласних фахових секцій заступників директорів професійно-технічних навчальних закладів з виховної роботи, інженерно-педагогічних працівників професій "Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; конторський службовець", "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва", інженерно-педагогічних працівників деревообробних професій та професій торгівлі та громадського харчування; практичних психологів.

30 серпня 2011 року педагоги закладів професійно-технічної освіти Хмельницької області продовжують працювати у таких обласних фахових секціях: заступників директорів з навчальної роботи (в режимі on-line), інженерно-педагогічних працівників електрорадіотехнічних, опоряджувальних професій, професії "Слюсар з ремонту автомобілів", професій швейного виробництва, викладачів української мови і літератури та світової літератури, соціальних педагогів.

На засіданнях обласних фахових секцій розглядалися такі питання: методика введення та використання в змісті навчання регіонального компонента; організація роботи педагогів щодо створення дидактичних методів навчання; результативність роботи педагогів щодо створення комплексно-методичного забезпечення предметів і професій; проведення моніторингу учнівських знань, вимоги до оформлення навчальних кабінетів, розробка тематики дипломних і творчих робіт відповідно до змісту кваліфікаційних характеристик та рівня кваліфікації випускника; підготовка учнів ПТНЗ до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, робота з обдарованою молоддю у закладах ПТО; особливості 2011 – 2012 року та підвищення ефективності виховної роботи в закладах професійно-технічної освіти, співпраця служби зайнятості та закладів профтехосвіти в профорієнтації учнівської молоді, організація превентивного виховання у ПТНЗ, попередження правопорушень та злочинності серед учнівської молоді; аналіз та особливості діяльності працівників психологічної служби закладів профтехосвіти.

Під час роботи обласних фахових секцій педагоги розробили тематику та актуальні питання для їх обговорення на наступних засіданнях.

 

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області