Новини
2011-07-04 09:22:41
СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ ТА ПТНЗ МОДЕРНІЗУЄМО ПРОФТЕХОСВІТУ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Професійно-технічна освіта Хмельниччини є тією освітньою галуззю, що продукує робітничі кадри, чим підтримує економічну стабільність регіону. Цьому сприяє чітко налагоджена співпраця закладів та установ професійно-технічної освіти з Хмельницькою обласною державною адміністрацією та обласною радою, які оперативно реагують на сучасні проблеми та виклики системи профтехосвіти. Сьогодні першочергового вирішення потребують проблеми оновлення матеріально-технічного забезпечення професійних закладів освіти, удосконалення системи управління, розвитку соціального партнерства, збалансування попиту і пропозиції робітничих кадрів на регіональному ринку праці, працевлаштування випускників ПТНЗ, їх закріплення на робочих місцях.

Цього року, який оголошено Роком освіти та інформаційного суспільства, вперше за часи незалежності нашої держави рішенням сесії Хмельницької обласної ради з обласного бюджету виділено близько двох мільйонів гривень для оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних закладів освіти краю. За ці кошти придбано чотири навчально-комп’ютерних комплекси та три мультимедійних системи на суму 390 тис.грн для Нетішинського професійного ліцею, ДНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій" та Вищого художнього професійного училища №19 смт Грицева; ДПТНЗ "Красилівський професійний ліцей" та Понінківського професійного ліцею; п’ятдесят сім одиниць обладнання для двадцяти одного професійно-технічного навчального закладу на суму – 800 тис. грн. в майстерні та лабораторії електрогазозварників, слюсарів, громадського харчування, будівельного та сільськогосподарського профілю. Зроблені перші кроки зі створення мережі електронних бібліотек у професійно-технічних навчальних закладах. Зокрема, закуплено два навчально-комп’ютерних комплекси для бібліотек на суму 160 тис. грн. для ДНЗ "Вище професійне училище № 11 м.Хмельницького", ДПТНЗ "Кам’янець-Подільське вище професійне училище".

Вище художнє професійне училище №19 смт Грицева та Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей, які готують майбутніх майстрів декоративно-вжиткового мистецтва, отримали багатофункціональне швейне та вишивальне обладнання на суму 100 тис.грн., що дасть змогу опановувати учням новітні технології виробництва.

Завершується робота зі створення навчально-виробничих відділень безпеки життєдіяльності на базі Хмельницького професійного ліцею електроніки, Понінківського професійного ліцею та ДНЗ "Лісоводський професійний аграрний ліцей", основним завданням яких є впровадження господарської діяльності з проектування, монтажу, технічного обслуговування засобів протипожежного захисту, виконання просочувальних робіт для закладів освіти Хмельницької області. Створення відділень дасть можливість здешевити проектування, монтаж, обслуговування систем протипожежного захисту та виконання робіт з просочування дерев’яних конструкцій вогнетривким розчином на 30-60% у порівнянні із спеціалізованими приватними організаціями. У першому півріччі поточного року на створення цих відділень з обласного бюджету виділено 386 тис. грн., вже облаштовані спеціальні приміщення, проведено ремонтні роботи, закуплено необхідне обладнання, завершено спеціальне навчання та навчання з охорони праці персоналу. На ІІ півріччя 2011 року в обласному бюджеті закладено кошти у сумі 1,2 млн.грн. для роботи цих відділень щодо усунення недоліків та покращення протипожежного стану об’єктів з масовим перебуванням людей у закладах професійно-технічної освіти.

Про те, що одним із вагомих пріоритетів обласної влади є модернізація системи профтехосвіти області, забезпечення якісної підготовки висококваліфікованого робітничого персоналу, максимальне сприяння особистісно-професійному розвитку майбутніх робітників свідчить участь очільників області в урочистих заходах з нагоди закінчення навчального року. Зокрема, 23 червня 2011 року на урочистостях з нагоди завершення 2010/2011 навчального року в ПТНЗ Хмельницької області голова облдержадміністрації Ядуха В.С., голова обласної ради Дерикот М.В., начальник управління освіти і науки Очеретянко В.І. звернулися з вітальним словом до профтехосвітян та вручили дипломи з відзнакою 138 випускникам закладів профтехосвіти. Також нагородами за вагомі здобутки у професійній діяльності були відзначені кращі керівники та педагоги професійно-технічних навчальних закладів. Крім того, 22 заклади професійно-технічної освіти області отримали від обласної влади технічну документацію на обладнання та техніку, придбану за кошти обласного бюджету, що дасть змогу суттєво покращити їх навчально-матеріальну базу й удосконалити навчально-виробничий процес.

 

 

 

До урочистостей з нагоди закінчення навчального року, які відбувалися безпосередньо у навчальних закладах, активно долучилися представники органів виконавчої влади на місцях, місцевого самоврядування та працедавці. Зокрема, в урочистому завершенні навчального року в ДНЗ "ВПУ №11 м. Хмельницького" взяли участь голова облдержадміністрації Ядуха В.С. та керівники підприємств-замовників кадрів, які відзначили вагомість підготовки робітничих кадрів машинобудівної галузі у забезпеченні прогресивного економічного поступу регіону.

 

Все перераховане дає усі підстави висловити впевненість, що влада і надалі буде сприяти розвитку системи професійно-технічної освіти Хмельниччини.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області