Новини
2019-11-22 09:27:15
Сучасні технології навчання у викладанні історії в ЗП(ПТ)О

      Використання новітніх освітніх технологій є необхідною ланкою роботи творчого викладача у процесі підвищення якості сучасного уроку історії. Це дозволяє сформувати в учнів дослідницькі вміння і навички, сприяє розвитку їхніх життєтворчих компетенцій. Підвищення рівня загальної методичної підготовки викладачів є важливим напрямком роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. Тому 20 листопада 2019 року проведено Всеукраїнський вебінар викладачів історії закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Сучасні технології навчання у викладанні історії в ЗП(ПТ)О».

Розпочала вебінар Алла Іванівна Смалюк, завідувач лабораторії виховної роботи НМЦ ПТО ПК, яка окреслила особливості викладання історії у ЗП(ПТ)О Хмельницької області.

Про роль віртуального кабінету як багатопланового середовища, зорієнтованого на взаємодію викладача та учня, що забезпечує більш комфортне оволодіння знаннями з історії учасників вебінару ознайомила Олена Миколаївна Загородня, викладач історії ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

Роман Іванович Михальчишин, викладач історії ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей», поінформував про використання сучасних технологій реставрації світлин та історичних документів.

Про особливості використання історико-краєзнавчого матеріалу на уроках під час вебінару ознайомив Петро Васильович Прісняк, заступник директора з НР, викладач історії ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти». Він також презентував історичний фільм, відзнятий ученицею їхнього навчального закладу.

Досвідом роботи щодо використання тестових технологій на уроках історії поділився Олег Анатолійович Кухар, викладач Чорноострівського професійного аграрного ліцею. Учасники вебінару переглянули урок з історії України «Українські землі на початку ХХ ст.» проведений Олегом Анатолійовичем Кухарем.

 

Микола Іванович Михайлов, викладач Вищого професійного училища №36 с. Балин, презентував роботу гуртка «Скіф» та  музею історичної реконструкції «Скіф».

До участі у роботі вебінару долучилася Тетяна Юріївна Гончаренко, викладач історії Криворізького професійного будівельного ліцею, яка висвітлила питання застосування мультимедійних технологій на уроках історії у галузі громадянського виховання учнів.

Усі матеріали вебінару розміщенні на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини».

Щиро дякуємо колегам з інших регіонів України, які взяли участь у вебінарі!!! 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області