Новини
2019-10-28 16:25:42
Вивчення елементів інформаційної системи ринку праці керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини

    Аналіз прогнозу розвитку ринку праці – важливий інструмент активного діалогу закладами професійної (професійно-технічної) освіти з соціальними партнерами. Користуючись прогнозами, ЗП(ПТ)О можуть обґрунтовано вирішувати, збільшувати чи скорочувати прийом учнів, які професії та спеціальності їм пропонувати, що сприятиме успішному розвитку закладу освіти, повнішому задоволенню потреб роботодавців у кваліфікованих працівниках, а громади – у професійній самореалізації шляхом отримання якісних освітніх послуг.

23 жовтня 2019 року в Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області в рамках роботи обласної фахової секції директорів ЗП(ПТ)О та заступників директорів з навчально-виробничої роботи проведено проблемний семінар (в режимі on line) на тему «Механізми вивчення потреб ринку праці як основа формування регіонального замовлення».

Основні завдання, які стоять перед керівниками ЗП(ПТ)О щодо  проведення системного моніторингу ринку праці як засобу оперативного реагування на його потреби окреслила директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Людмила Іванівна Шевчук. З нормативно-правовою базою з питань формування державного (регіонального) замовлення учасників семінару познайомила головний спеціаліст відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки  Хмельницької ОДА Ольга Олександрівна  Зінчук.

Керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини мали змогу познайомитись з дослідженнями Західноукраїнської регіональної непідприємницької громадської організації «Волинський ресурсний центр» у рамках проекту «Допомога в управлінні ПТО на основі доказів», який реалізовувався у рамках програми «U-LEAD з Європою». Одним з компонентів цього проекту є проведення аналізу перспективних потреб регіонального ринку праці та вироблення механізму його дослідження. 

Результати комплексного аналізу стану регіонального ринку праці Хмельницької області, проведеного в рамках підготовки звіту проекту «Туринський процес 2018-2020 Хмельницька область», учасникам представила методист лабораторії підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Олена Леонідівна Шамралюк. Проведене дослідження дозволило зібрати інформацію характерну для Хмельницької області, проаналізувати її, визначити напрямки розвитку професійної (професійно-технічної) освіти та сформулювати конкретні пропозиції щодо успішного функціонування ЗП(ПТ)О.

Завідувач лабораторії науково-методичного забезпечення   управлінської  діяльності  НМЦ ПТО ПК  у Хмельницькій області Світлана Борисівна Коломійчук презентувала учасникам проект «Кваліфікаційна мапа України»,  спрямований на розвиток національної системи прогнозування на ринку праці  та дослідження Міністерства соціальної політики  України та Державної служби зайнятості «Перспективна потреба в кадрах 2019». Крім того, вона познайомила з практичним  посібником «Збір та застосування інформації про ринок праці з метою підсилення регіональної системи професійно-технічної освіти (ПТО)». Цей практичний посібник є результатом  діяльності за проектом «U-LEAD з Європою». Він містить огляд існуючих рішень та практик збору інформації про ринок праці, а також  включає у себе аналіз існуючих джерел даних та існуючих практик прогнозування попиту на кваліфіковану робочу силу.

Представлена на семінарі інформація може використовуватися керівниками ЗП(ПТ)О під час формування регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників, визначення найбільш затребуваних професій регіону.

Інформаційні матеріали семінару розміщені на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» за посиланням http://profosvitakm.at.ua/index/upravlinska_dijalnist_2018/0-188.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області