Новини
2019-09-23 15:03:53
Відзначення результатів регіональної дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнською премією «Інновація в освіті»

       Відповідно до наказів Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації «Про проведення дослідно-експериментальної роботи» №№ 314, 315 від 09.07.2015 року під науковим керівництвом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області упродовж 2015 – 2018 років у ЗПО області проводилися педагогічні експерименти регіонального рівня за темами: «Організація внутрішньоучилищного контролю за навчально-виробничою діяльністю» на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти та «Організація професійно-практичної підготовки в умовах виробництва» на базі ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького», ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей».

Вагомим досягненням наукового пошуку стало розроблення Порядку організації професійно-практичної підготовки кваліфікованих робітників в умовах виробництва і системи внутрішньоучилищного контролю за навчально-виробничою діяльністю та відповідних методичних рекомендацій щодо упровадження елементів дуальної форми навчання і створення внутрішньої системи забезпечення якості професійної освіти.

Узагальнені результати регіональної дослідно-експериментальної роботи були розглянуті і схвалені до поширення в ЗПО області науково-методичною радою НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області та оприлюднені у науково-методичному віснику «Професійна освіта», на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини».

Завдяки проведеному дослідженню у експериментальних ЗПО зросли якісні показники навчальних досягнень учнів з професійно-теоретичної і професійно-практичної підготовок, активізувалася діяльність педагогічних колективів щодо упровадження інноваційних форм, методів і технологій навчання, новітніх виробничих технологій, створення сучасного навчально-методичного забезпечення професійної підготовки, реалізації рівневої системи внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу.

Про актуальність, інноваційність і практичну значущість регіональної дослідно-експериментальної роботи переконливо свідчать також підсумки Всеукраїнської Премії «Інновація в освіті - 2018», яка проводилася Асоціацією інноваційної та цифрової освіти з метою інформування суспільства про кращі організації, які є новаторами у сфері освіти.

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти були проінформовані листом НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області про умови участі в зазначеному заході, в результаті чого ДНЗ «Подільський центр ПТО» подав на участь інноваційний проект, в якому узагальнено результати регіонального експерименту з теми «Організація внутрішньоучилищного контролю за навчально-виробничою діяльністю з професії «Муляр; лицювальник-плиточник» (автори Рущака М.Ю., директор Центру, Боднар С.О. та Мітькевич Е.П., методисти закладу).

За підсумками голосування в номінації «Кращий професійно-технічний навчальний заклад, що застосовує інноваційні методи в освіті» ДНЗ «Подільський центр ПТО» виборов почесне 2 місце за авторський інноваційний проект. Щиро вітаємо переможців із заслуженою нагородою та бажаємо подальших творчих здобутків.

Участь і перемога у такому престижному освітянському заході сприяє популяризації кращих педагогічних практик та утвердженню позитивного іміджу системи професійної (професійно-технічної) освіти регіону.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області