Новини
2019-06-10 09:59:06
Обговорення особливостей реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти

       6 червня 2019 року на базі Шепетівського професійного ліцею, проведено проблемний семінар на тему «Реалізація Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття професійної освіти з професій швейного виробництва». У засіданні взяли участь 15 педагогічних працівників із 10 закладів професійної освіти Хмельницької області, де ведеться підготовка кваліфікованих робітників професій швейного виробництва. Координатор секції С.В. Жухевич, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК, у своєму виступі акцентувала увагу на особливостях реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.

Р.П. Муравйова викладач, майстер виробничого навчання Шепетівського професійного ліцею, поділилась досвідом співпраці з роботодавцями наголосивши, що основою соціального партнерства у закладі освіти є принцип співробітництва, який реалізується у формі укладання договорів на підготовку кваліфікованих робітників, проходження виробничого навчання і практики в умовах реального виробництва. Досвідом впровадження дуальної форми навчання ознайомили майстри виробничого навчання Ю.Л.Бачинська та Т.П.Герасимчук ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг», які ведуть підготовку груп та швейних підприємств ТМ «Бембі» та «Pollardi» м.Хмельницького. Розглянуто питання щодо методики розробки навчальних програм на основі модульно-компетентнісного підходу на прикладі професії «Швачка».

Учасники семінару відвідали швейні підприємства м.Шепетівки, ТОВ «Т-Стиль» та ПП «Валімарк-біз», які спеціалізуються на пошитті легкого плечового одягу.

За підсумками роботи семінару були вироблені такі рекомендації:

- спільно з роботодавцями створити необхідні умови для проведення професійно-практичної підготовки здобувачів професійної освіти в умовах виробництва з використанням елементів дуальної форми навчання;

- провести навчальні семінари, засідання «круглих столів» з роботодавцями, які будуть залучені до впровадження елементів дуальної форми навчання, з питань організації і проведення освітнього процесу за дуальною формою;

- організувати роботу творчих груп та забезпечити розробку навчально-плануючої документації для впровадження елементів дуальної форми навчання у ЗПО з урахуванням потреб роботодавців.

   Матеріали семінару висвітлені на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» у рубриці «Педагогічна скарбниця», з якими можна ознайомитися, перейшовши за посиланням  http://profosvitakm.at.ua/index/shkola_upravlinnja/0-138. Окрім того, матеріали семінару узагальнені і систематизовані та передані в бібліотеку НМЦ ПТО ПК.

2020-09-17 17:13:52
Спільне засідання фахових секцій керівників ЗП(ПТ)О Хмельниччини

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 17 вересня 2020 року в режимі он-лайн проведено спільне засідання фахових секцій директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи, методистів ЗП(ПТ)О з питання «Особливості організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О Хмельницької області у 2020-2021 навчальному році в умовах пандемії». У засіданні взяли участь представники Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області