Новини
2019-05-31 16:20:39
СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ

       Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації  інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  29 травня 2019 року на Нетішинського професійного ліцею  відбулось засідання обласної фахової секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій з теми «Дидактичне забезпечення навчально-виробничого процесу  відповідно до СП(ПТ)О на компетентнісно-модульній основі при підготовці кваліфікованих робітників на базі навчально-практичного центру з електрогазозварювальних професій».

У засіданні фахової секції взяли участь 19 педагогічних працівників з 8 ЗП(ПТ)О області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників електрогазозварювальних  професій.

На початку роботи семінару учасників привітав директор Нетішинського професійного ліцею, О.Б. Осадчий, який ознайомив  учасників семінару з системою роботи навчального закладу щодо підготовки робітничих кадрів та  особливостями  навчально-виховного процесу, а також дидактичним забезпеченням навчально-практичного центру.

Н.В. Півторацька, методист лабораторії профпідготовки НМЦ ПТО ПК, висвітлила питання  особливостей реалізації компетентнісного підходу в професійній підготовці учнів ПТОЗ, компетентнісного підходу при розробці робочих навчальних програм з електрогазозварювальних професій, а також підвела підсумки обласної виставки матеріалів комплексно-методичного забезпечення предметів професійної підготовки «Педагогічні ідеї та знахідки».

С.А.Бондарчук, представник фірми «Fronius» у м. Нетішин ознайомив учасників семінару з  обладнанням  навчально-практичного центру тренажером віртуального зварювання, апаратами  для  зварювання неплавким електродом в інертному газі, зварювання плавким електродом в інертному і активному газі та іншим обладнанням центру.

С.А.Бондарчук продемонстрував  роботу обладнання навчально-практичного центру  із залученням до процесу учасників семінару.

За  підсумками секційного засідання були вироблені такі рекомендації:

- педагогам розробити навчально-планувальну документацію відповідно до напрямів підготовки на модульно-компетентнісній основі, відповідно до СП(ПТ)О.

- усім  педагогам пройти стажування  на передових підприємствах з метою вивчення сучасного зварювального обладнання та новітніх виробничих технологій.

-  для покращення забезпечення учнів навчальною та довідковою літературою  активізувати  роботу педагогів щодо створення та видання нової навчально-методичної літератури, в тому числі  літератури нового покоління:  електронних підручників, посібників, електронних навчально-методичних комплексів, педагогічних програмних засобів навчання.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області