Новини
2019-05-23 15:27:45
Конкурс інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти

Ринок праці вимагає сьогодні висококваліфікованих робітників в усіх галузях економіки та сфери обслуговування. Для їх підготовки працівники ЗП(ПТ)О області постійно вдосконалюють навчально-виховний процес, вишукують нові форми та методи, які б допомогли здобувачам освіти глибше і краще опанувати свою майбутню професію. Саме виявити та підтримати на належному рівні кращий педагогічний та виробничий досвід, який полягає у впровадженні нововведень у систему підготовки робітничого персоналу, мав на меті обласний конкурс інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, що відбувся під егідою НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області за активної підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Конкурс інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти надав можливість кожному ЗП(ПТ)О презентувати свій інноваційний потенціал, поділитися досвідом впровадження його у систему підготовки кваліфікованих робітників, акцентувати основну увагу на глобальних проблемах і перспективах подальшої інноваційної діяльності. Презентація конкурсних робіт відбувалася у відкритому режимі. Представляли роботу для журі і загалу директор навчального закладу, його заступник з навчально-виробничої роботи і методист ЗП(ПТ)О. Якщо робота побудована на досвіді педагога, то в презентації брав участь і педагог. Під час конкурсу своїми творчими здобутками з чотирьох номінацій поділилися 21 ЗП(ПТ)О області. Це, зокрема, такі номінації:«Інноваційні технології у навчально-виробничому процесі при підготовці кваліфікованих робітників у закладі професійної (професійно-технічної) освіти», «Інноваційні технології в організації освітнього процесу у закладі професійної (професійно-технічної) освіти», «Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі закладу професійної (професійно-технічної) освіти», «Інновації у формуванні соціального середовища у закладі професійної (професійно-технічної) освіти». Кожен заклад професійної (професійно-технічної) освіти намагався максимально позиціювати себе як осередок інноваційно-творчої праці усього педагогічного колективу.

Інноваційні ідеї, презентовані на конкурсі, були найрізноманітніші: це  інноваційні виробничі та педагогічні технології, використання хмарних сервісів у педагогічній діяльності,  результати технічної творчості, дослідно-пошукової роботи, науково-методичної діяльності та ін.

Для того, щоб перемогти у конкурсі, потрібно бути не просто професійно, зі знанням справи презентувати певну інновацію, що активно впроваджується в освітньому закладі, а й продемонструвати ентузіазм педагогів-новаторів,  любов до своєї праці.

Різноманітність презентованих на конкурсі ідей спонукала членів  журі досить виважено підійти до визначення переможців інноваційного змагання.  За підсумками роботи,  на підставі рішення журі та  відповідно до  наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації  переможцями обласного конкурсу інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти було визначено такі ЗП(ПТ)О області:

 Номінація  «Інноваційні технології  у навчально-виробничому процесі при підготовці кваліфікованих робітників у закладі професійної (професійно-технічної) освіти»:

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ

ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ

Хмельницький професійний ліцей електроніки

ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти»

ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ

Старокостянтинівський професійний ліцей

Чорноострівський професійний аграрний ліцей

 

Номінація «Інноваційні технології в організації освітнього процесу у закладі професійної (професійно-технічної) освіти»:

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ

ДНЗ "Подільський центр ПТО"

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ

Вище професійне училище №36 с. Балин

Вище художнє професійне училище №19  смт. Гриців

ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ

ДНЗ «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького»

 

Номінація «Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі закладу професійної (професійно-технічної) освіти»:

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ

Вище професійне училище № 25 м. Хмельницького

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ

Хмельницький професійний ліцей

ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти»

ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ

Грицівське вище професійне училище № 38

ДПТНЗ «Славутський  професійний ліцей»

 

 Номінація «Інновації у формуванні соціального середовища у закладі професійної (професійно-технічної) освіти»:

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ

Вище професійне училище № 4 м. Хмельницького

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ

ДНЗ  “Лісоводський професійний аграрний ліцей”

ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ

 

ДПТНЗ “Красилівський  професійний ліцей”

Учасники та організатори обласного конкурсу освітніх інновацій у системі професійної (професійно-технічної) освіти дійшли одностайної думки, що такі заходи є дуже ефективними, оскільки дають можливість виявити й показати найкраще, характерне для освітнього закладу, поширити свій досвід і пізнати досвід інших колег. Матеріали конкурсу розміщені на сайті НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області та будуть опубліковані на сторінках науково-методичного вісника «Професійна освіта».

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області