Новини
2019-05-22 14:51:18
Оновлення змісту освіти професій художнього профілю

    21 травня 2019 року на базі Хмельницького професійного ліцею, проведено проблемний семінар на тему «Особливості реалізації стандарту професійної (професійно-технічної) освіти, на модульно-компетентнісній основі з професії «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель». Місце проведення обрано не випадково, оскільки саме цей заклад освіти є розробником СП(ПТ)О «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель».

У засіданні взяли участь педагогічні працівники Вищого професійного училища №25 м.Хмельницького, Вищого художнього професійного училища №19 смт Грицева, ДНЗ «Подільський центр ПТО».

Координатор секції С.В. Жухевич, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК, у своєму виступі акцентувала увагу на особливостях реалізації компетентнісного підходу в професійній підготовці кваліфікованих робітників художнього профілю.

Під час проведення засідання заступник керівника з навчально-виробничої роботи Хмельницького професійного ліцею Т.А. Ковальчук, та викладач професійно-теоретичної підготовки А.Б.Гжеожевська, ознайомили учасників семінару з особливостями розробки, структурою стандарту на модульно-компетентнісній основі.

Учасники семінару на чолі з головою секції Н.В.Грель, викладачем ДНЗ «Подільський центр ПТО проаналізували зміст компетентностей модулів та визначили кількість годин на засвоєння кожної з них в розрізі напрямів підготовки, адже у новому навчальному році навчання буде здійснюватись за новими робочими навчальними планами, побудованими за модульним принципом.

Розглянуто питання  щодо розробки навчально-планувальної документації відповідно до вимог СП(ПТ)О на компетентнісно-модульній основі, надано зразки документації для викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання, зокрема робочих навчальних програм професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок, модульно-поурочного плану, переліку навчально-виробничих робіт, взірців ведення журналів теоретичного та виробничого навчання, які представила методист НМЦ ПТО ПК С.В.Жухевич.

За підсумками роботи учасниками семінару були вироблені такі рекомендації:

-       розробити навчально-планувальну документацію відповідно до напрямів підготовки на модульно-компетентнісній основі, відповідно до оновленого СП(ПТ)О;

-  вдосконалювати та застосовувати сучасні форми і методи навчання на основі компетентнісного підходу.

Матеріали семінару висвітлені на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» у рубриці «Педагогічна скарбниця», з якими можна ознайомитися, перейшовши за посиланням http://profosvitakm.at.ua/index/shkola_upravlinnja/0-138. Окрім того, матеріали семінару узагальнені і систематизовані та передані в бібліотеку НМЦ ПТО ПК.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області