Новини
2019-04-12 09:33:43
Психолого-педагогічне забезпечення профілактики агресії та насильства серед учнівської молоді

        Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 11 квітня 2019 року у рамках роботи обласних фахових секцій практичних психологів і соціальних педагогів ЗП(ПТ)О області відбувся проблемний семінар на тему «Психолого-педагогічне забезпечення профілактики агресії та насильства серед учнівської молоді».

Координатор секцій Н.М. Сиско , зав. лабораторії НМЦ ПТО ПК, к.психол.н., у своєму виступі акцентувала увагу на важливості проведення системної профілактичної роботи із залученням усіх учасників освітнього процесу: здобувачів освіти, педагогічних працівників і батьківської громадськості.

Н.М. Сиско  наголосила, що практичні психологи і соціальні педагоги у проведенні профілактичної роботи мають керуватись сучасною нормативно-правовою базою: Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (від 18.12.2018 № 2657-VIII); методичними рекомендаціями МОН України, ММС України «Запобігання та протидія насильству» (лист МОН України від 18.05.2018 № 1/11-5480); Методичними рекомендаціями щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами і службами» (наказ МОН України від 02.10.18 р. №1047), яка розміщена на Блозі працівників психологічної служби ЗП(ПТ)О Хмельницької області та Інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» http://profosvitakm.at.ua/index/dlja_psikhologa/0-53.

Учасники семінару поділились позитивним досвідом проведених заходів щодо запобігання насильству та формування ненасильницьких моделей поведінки в учнівської молоді.

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області