Новини
2019-04-08 15:07:48
Відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

        4 квітня 2019 року відповідно до спільного плану роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» серед здобувачів професійної(професійно-технічної) освіти.

Обласний конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» проводився з метою  виявлення і підтримки обдарованих учнів, виховання в них творчого ставлення до обраної професії, поглиблення та удосконалення знань і навичок з обраної професії. Його учасниками стали учні – переможці внутрішньоліцейних конкурсів.

Зі словами вітання до учасників та присутніх звернулись: методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.М. Чуйкова, директор Шепетівського професійного ліцею О.А. Окунєвський, в.о. головного енергетика енергомеханічного відділу ДП «Шепетівський ремонтний завод» А.А. Бернацький (голова журі), які побажали учасникам конкурсу успіхів та перемог.

Під час проведення конкурсу, який проходив у два тури (теоретичний та практичний), майбутні електрики продемонстрували свої знання з предметів: „Спецтехнологія”, „Електротехніка з основами промислової електроніки”, „Охорона праці”, „Електроматеріалознавство”,  шляхом тестування на персональному комп’ютері та вирішення задачі з електротехніки.

Завдання практичного туру відповідали вимогам 3 кваліфікаційного розряду і містили в собі 2 завдання. А саме:

- Складання ланцюга керування освітленням з декількох місць за наданою однолінійної схемою з використанням електричних апаратів обліку та захисту.

- Складання силового ланцюга та ланцюга керування трифазними асинхронними електродвигунами з короткозамкненим ротором за наданою електричною принциповою схемою.

Критерії оцінювання включали в себе не лише спрацювання електричної схеми, а й організацію робочого місця та праці, оптимальність витрат матеріалів, облік пропорцій і паралельності дротів, надійність контактних з’єднань при складанні, а також дотримання правил безпеки праці.

Роботи конкурсантів оцінювало журі, до складу якого входили: в.о. головного енергетика енергомеханічного відділу ДП «Шепетівський ремонтний завод» А.А. Бернацький (голова журі), викладач професійно-теоретичних предметів ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» та методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.М. Чуйкова.

За результатами оцінювання конкурсних завдань журі переможцем та призерами стали:

І місце – Дзьобан Михайло Анатолійович, учень ВПУ №25, м.Хмельницького;

ІІ місце – Ковальчук Ростислав Сергійович, учень Шепетівського професійний ліцей;

ІІІ місце – Джигало Сергій Олегович, учень Шепетівського професійний ліцей;

Переможці конкурсу були нагороджені цінними подарунками, а учасники конкурсу-заохочувальними призами.

Учень Вищого професійного училища №25, м. Хмельницького Дзьобан Михайло представлятиме Хмельницьку область на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» серед учнів ЗП(ПТ)О.

Щиро вітаємо учасників та переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»!

Дякуємо майстрам виробничого навчання та викладачам за підготовку учнів!

Зичимо всім творчих успіхів!

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області