Новини
2019-04-05 15:09:56
Проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Офіціант» серед учнів ЗП(ПТ)О області

        Відповідно до спільного плану роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області 3 квітня 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Офіціант» серед здобувачів професійної(професійно-технічної) освіти. Конкурс проводився на базі ресторану «Прем’єра» - соціального партнера ДПТНЗ  «Славутський професійний ліцей» у підготовці кваліфікованих робітників професій громадського харчування за дуальною формою навчання.

Обласний конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Офіціант» проводився з метою  виявлення і підтримки обдарованих учнів, виховання в них творчого ставлення до обраної професії, естетичного смаку, поглиблення та удосконалення знань і навичок із професії.

Його учасниками стали учні – переможці внутрішньоліцейних конкурсів – ДНЗ «Волочиський промислово – аграрний професійний ліцей», ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» та ДПТНЗ «Славутський професійний  ліцей». 

Конкурсантів привітали: директор ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» Ніжнік Н.В., головний спеціаліст відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Зінчук О.О., завідувач лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Г.М. Соленцова, які побажали учасникам високого професіоналізму, творчого підходу, креативних рішень, впевненої перемоги.

Змагання проходили у два етапи: теоретичний тур і практичний. Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань шляхом тестування з предметів: «Організація обслуговування в ресторанах», «Охорона праці», «Санітарія і гігієна» «Кулінарна  характеристика страв».

Завдання практичного туру відповідало кваліфікаційним вимогам офіціанта 3 розряду та його зміст полягав у складанні серветок, демонструванні техніки наливання напоїв та руху з тацею; виконанні попереднього сервірування столу (сніданок, обід, вечеря).

Роботу конкурсантів оцінювало журі у складі: директора ресторану «Прем’єра» Лукянчук Т.С., майстра виробничого навчання Нетішинського професійного ліцею Шпак Л.П., завідувача лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Соленцової Г.М.

Практичний тур змагань був особливо захоплюючим У ході конкурсу майбутні офіціанти продемонстрували майстерність, оригінальність ідей складання серветок, правильних прийомів полірування скла, техніку роботи з бокалом, вміння рухатися по залу з тацею. Також конкурсанти виконали попереднє сервірування столу відповідно до жеребкування – сніданку, обіду, вечері. Вони показали правильність підбору посуду відповідно до виду сервірування столу, раціональність та професійність рухів офіціанта.

Конкурс проходив в атмосфері гостинності, доброзичливості та взаємопідтримки.

Журі відзначило, що всі учасники гідно представили заклади освіти, продемонстрували майстерність, професіоналізм, упевненість у роботі.

За результатами оцінювання конкурсних завдань журі переможцем та призерами стали:

І місце – Дмитришина Анастасія,  учениця ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»;

ІІ місце – Целюх Василь, учень ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей»;

ІІ місце – Яцковський Андрій, учень ДНЗ «Подільський центр ПТО»;

ІІІ місце – Сенькова Каріна, учениця ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей»

Переможець конкурсу та призери були нагороджені  цінними подарунками.

Учениця ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» Дмитришина Анастасія представлятиме Хмельницьку область на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Офіціант» серед учнів ЗП(ПТ)О  наприкінці травня 2019 року в Одесі.

Щиро вітаємо учасників та переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Офіціант»!

Члени оргкомітету, журі обласного етапу конкурсу, учасники конкурсу з професії «Офіціант» та наставники конкурсантів  вдячні адміністрації та педагогічному колективу ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» та адміністрації ресторану «Прем’єра» за високий рівень підготовки конкурсу та теплу атмосферу його проведення.

Дякуємо майстрам виробничого навчання та викладачам за підготовку учнів!

Зичимо всім творчих успіхів!

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області