Новини
2019-02-19 09:46:28
Підвищення ефективності методичної роботи на рівні ЗП(ПТ)О як необхідна умова професійного розвитку педагога

         Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  14 лютого  2019 року було проведено  семінар в режимі он-лайн   для заступників директорів з навчально-методичної роботи  та методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з теми«Підвищення ефективності  методичної роботи на рівні ЗП(ПТ)О як необхідна умова професійного розвитку педагога».

Відповідно до плану роботи  семінару були опрацьовані наступні питання: нормативні  вимоги при організації  та проведенні атестації педагогічних працівників у 2018/2019 у навчальному році; підготовча робота ЗП(ПТ)О до впровадження сертифікації педагогів: е-портфоліо; аналіз якісного складу та розвиток професійної компетентності педпрацівників у системі внутрішньоучилищної методичної роботи.

Одним з головних завдань методичної служби ЗП(ПТ)О  Хмельниччини є вирішення проблеми посилення  мотивації професійного розвитку  педагогічних працівників та надання їм адресної методичної допомоги  у професійному зростанні. Під час вебінару учасники ознайомились із  засадничими основами  професійного зростання викладачів та майстрів виробничого навчання, запровадженими у  заклади нашого регіону. Методичним службам  освітніх закладів необхідно організувати роботу щодо впровадження розробленого інструментарію неперервного професійного розвитку педагога, зокрема: індивідуального плану професійного розвитку педагога, е-портфоліо.  Е-портфоліо педагогічного  працівника представляє сукупність запроваджених педагогом методик професійного навчання, може використовуватись для оцінювання професійного рівня  педагога й дає можливість простежити індивідуальний  процес його професійного розвитку. До його структури рекомендовано увести загальні відомості про педагогічного працівника, результати   педагогічної та методичної діяльності на локальному, регіональному, національному та міжнародному рівнях.  Створення е-портфоліо дасть можливість підготуватися до атестації та сертифікації.

Під час вебінару  Г.Тимощук, завідувач лабораторії передового педагогічного досвіду та інформаційно-видавничої діяльності  НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, ознайомила учасників із ухваленим Положенням про сертифікацію педагогічних працівників, яке  визначає засади функціонування системи сертифікації педагогічних працівників закладів освіти та порядок її проведення.

Л.Шевчук, директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області,  зосередила увагу учасників на актуальності проблеми підвищення ефективності методичної роботи освітнього закладу та  окреслила основні завдання щодо   покращення роботи  методичних служб ЗП(ПТ)О. 

Досвід роботи щодо розвитку професійної компетентності педпрацівників у системі внутрішньоучилищної методичної роботи та  проведення тижнів методичних комісій презентувала  С.Боднар, методист ДНЗ «Подільський  центр професійно-технічної освіти».

Практикою роботи щодо підготовки посібників   поділилась Л.Гуменюк, методист Шепетівського професійного ліцею. Електронний посібник для учнів закладів професійної освіти з предмета «Основ галузевої економіки та підприємництва», який посів перше місце в обласному конкурсі на кращий електронний підручник з економічних дисциплін, презентувала Л.Рижко,  викладач Шепетівського професійного ліцею.

Про кращі здобутки педагогів-новаторів ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної  освіти», про  участь у конкурсах змагальницького характеру  та їх результативність розповіла  методист Л.Грабовська.

За підсумками вебінару матеріали засідання розміщені на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини», зберігаються на електронних носіях у бібліотеці НМЦ ПТО ПК.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області