Новини
2018-09-03 13:56:27
Панельна дискусія професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області

         Напередодні нового навчального року профтехосвітяни Хмельниччини взяли активну участь в обласному освітньому форумі «Нова українська школа: змінимо освіту – змінимо Україну», який відбувся 28 серпня 2018 року. Захід було проведено з метою визначення пріоритетних напрямів діяльності освітньої галузі регіону у контексті проведення реформи.

Пленарне засідання проходило на базі Хмельницького національного університету. Ключові позиції щодо реалізації основних складових освітньої реформи у регіоні учасникам форуму презентували В. Лозовий, голова Хмельницької облдержадміністрації, Н. Андрійчук, перший заступник Хмельницької обласної ради, О. Фасоля, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, О. Спірін, директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Після пленарного засідання роботу форуму було продовжено на секціях, які проходили у форматі панельних дискусій.

Зокрема, на базі ВПУ №4 м. Хмельницького відбулася панельна дискусія «Професійна (професійно-технічна) освіта Хмельницької області: сьогодення і майбутнє».

Модератором заходу була А. Харчук, заступник директора-начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки  Хмельницької ОДА, яка зосередила увагу учасників на створенні платформи для обговорення актуальних напрямів функціонування та розвитку професійної (професійно-технічної) освіти регіону з метою забезпечення вільного доступу до якісної професійної освіти всіх категорій населення та налагодження дієвого соціального партнерства.

В ході обговорення окреслених модератором напрямів роботи Н. Бєлякова, президент Хмельницької торгово-промислової палати, охарактеризувала присутнім основні аспекти діяльності торгово-промислової палати та розкрила шляхи співпраці бізнесу і професійної освіти у забезпеченні якісної підготовки виробничого персоналу.

Про розвиток державно-приватного партнерства у підготовці фахівців сільськогосподарського профілю на прикладі співпраці ВПУ № 38 смт. Гриців та Агрохолдингу 2012 розповів О. Зарудзей, директор училища.

Директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації О. Фасоля підкреслив, що обласна влада активно сприяє модернізації професійної освіти регіону, і акцентував увагу на перспективах її подальшого розвитку в контексті основних положень Закону України «Про освіту» та сучасних освітніх трендів.

Є. Царьова, в.о. директора ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» та А. Брика, керівник швейного виробництва ТМ «GOLDI», зосередилися на проблемі впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників.

Особливості організації роботи щодо розробки та впровадження інноваційних проектів у системі професійної освіти учасникам заходу розкрила Л. Маланчак, директор ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей».

Соціальний педагог Шепетівського професійного ліцею О. Ляска презентувала систему роботи закладу щодо формування цілісної особистості випускника закладу професійної (професійно-технічної) освіти .

Н. Сиско, кандидат психологічних наук, завідувач лабораторії підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, охарактеризувала пріоритетні напрями роботи психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області у 2018/2019 н.р.

На ролі і значенні профорієнтації та профконсультації у розвитку професійної кар`єри учнів закладів професійної освіти зупинилася О. Загіка, кандидат педагогічних наук, директор Вищого професійного училища № 25 м. Хмельницького.

Л. Шевчук, директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, кандидат педагогічних наук, доцент, зосередила увагу учасників заходу на таких основних питаннях як організація освітнього процесу у ЗП(ПТ)О області за модульно-компетенісним підходом, посилення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, організації належної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, підвищення ефективності методичної роботи освітнього закладу.

При підведенні підсумків А. Харчук зауважила, що професійна освіта регіону має успішні педагогічні практики з підготовки майбутніх фахівців, зокрема, щодо залучення грантових коштів, співпраці із передовими підприємствами, які необхідно вивчати та поширювати. Крім того, Антоніна Михайлівна відмітила, що завдяки фінансовій підтримці обласної влади на базі ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» створено сучасний навчально-практичний центр з підготовки фахівців агропромислового виробництва, який стане базою для практичної підготовки учнів та стажування викладачів і майстрів виробничого навчання аграрних ЗП(ПТ)О області. Водночас, модератор заходу, акцентувала увагу на необхідності розширення закладами професійної освіти спектру освітніх послуг з метою отримання додаткових коштів, а також посилення роботи щодо популяризації професій і підприємств регіону-замовників робітничих кадрів.

Узагальнюючи роботу панельної дискусії, А. Харчук наголосила, що у забезпеченні якісної підготовки висококваліфікованих робітників необхідна консолідація зусиль усіх зацікавлених сторін з метою узгодження ринку освітніх послуг з ринком праці та індивідуальними запитами здобувачів.

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області