Новини
2018-06-27 12:08:43
ЗПО Хмельниччини підвищують якість освіти через упровадження результатів дослідно-експериментальної роботи

     Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області на засіданні науково-методичної ради 26 червня 2018 року розглянув  результати регіональної дослідно-експериментальної роботи з проблем забезпечення якості професійної  освіти шляхом упровадження елементів дуальної форми навчання та створення внутрішньої системи забезпечення якості. Учасники науково-представницького зібрання проаналізували результати ДПА та ЗНО й  оновили організаційний інструментарій курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗПО при НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області.


     Дослідно-експериментальна робота регіонального рівня спрямована на підвищення якості освіти через впровадження елементів дуальної форми навчання у ЗПО, створення ефективної системи внутрішнього аудиту якості освітнього процесу.  Досягненням у науковому пошуку стало розроблення Порядку організації професійно-практичної підготовки кваліфікованих робітників в умовах виробництва та моделі внутрішньоучилищного контролю за навчально-виробничою діяльністю.

Отримані результати дослідно-експериментальної роботи ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг», ДНЗ «ВПУ №11 м.Хмельницького», ДНЗ «Подільський центр ПТО» взято за основну при розробці методичних рекомендацій з упровадження елементів дуальної форми навчання та створення внутрішньої системи забезпечення якості професійної освіти.


Особливу увагу учасників наукового діалогу було приділено моніторингу та результативності участі учнів ЗПО регіону у ЗНО як важливого критерію   якості освітнього процесу. Запроваджена цьогоріч практика зарахування результатів тестування з української мови як ДПА за курс повної загальної середньої освіти активізувала обмін конструктивними пропозиціями та рекомендаціями щодо удосконалення системи роботи закладів освіти для підвищення якості загальноосвітньої підготовки.


Подальше реформування системи професійної освіти вимагає становлення інноваційного педагога. Затверджена науково-представницьким форумом організаційна документація з курсового підвищення кваліфікації педагогічних кадрів ЗПО удосконалить реалізовані НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області підходи щодо неперервного професійного розвитку педагогів.


 Довідково. Упродовж 2015 – 2018 років на базі ЗПО Хмельниччини проводиться дослідно-експериментальна робота регіонального рівня за темами: «Організація внутрішньоучилищного контролю за навчально-виробничою діяльністю» на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти»; «Організація професійно-практичної підготовки в умовах виробництва» - ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького», ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області (НМЦ ПТО ПК) з 1993 року здійснює курсове підвищення педагогічних кадрів ЗПО регіону та України.

Колектив НМЦ ПТО ПК визнано лауреатом Державної премії у галузі освіти (2012 рік) за впровадження інноваційних підходів до  курсового підвищення кваліфікації керівних і педагогічних працівників закладів професійно-технічної освіти.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області