Новини
2018-05-30 16:16:00
Модульно-компетентнісний підхід у підготовці кваліфікованих робітників

      23 травня 2018 року відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  на базі Шепетівського професійного ліцею відбулося засідання обласної фахової секції педагогічних працівників з теми «Модульно-компетентнісний підхід як важливий чинник якісної підготовки кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій». У заході взяли участь викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання з усіх ЗПО  Хмельниччини, у яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з вищеназваних професій. 

О.О.Окуневський ознайомив членів фахової секції із матеріально-технічною базою професійного ліцею та особливостями створення навчально-практичного центру підготовки кваліфікованих робітників електротехнічних професій в Шепетівському професійному ліцеї, розповів про перспективи розвитку закладу освіти.

Учасники секції мали змогу відвідати базове підприємство  закладу освіти – Шепетівський ремонтний завод. Безпосередньо на робочих місцях учасники поспілкувалися зі спеціалістами з питань забезпечення учнів робочими місцями та ознайомитися зі станом та можливостями ремонтної бази підприємства, можливостями співпраці з закладами професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини з надання робочих місць для організації виробничого навчання, проходження  виробничої практики та наданням робочих місць випускникам ЗПО на підприємстві. Майстер виробничого навчання І.Г. Гуменюк та викладач О.М. Коврига презентували власні посібники. Майстер виробничого навчання І.Г.Гуменюк провів  майстер-клас «Ремонт світлодіодних і економних ламп».

Координатор секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  М.П.Стасюк наголосив на актуальності підготовки висококваліфікованих робітників із урахуванням модульно-компетентністного підходу та сучасних технологій. Учасники секції дали належну оцінку проведеному заходу та поставили ряд проблемних завдань щодо створення методичних розробок, впровадження новітніх досягнень у межах регіонального компонента у змісті програм предметів.

Круглий стіл учасників заходу дав змогу обмінятися досвідом роботи, окреслити подальші плани в роботі фахової секції та виробити рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій, зокрема:

-  впроваджувати у процес професійної підготовки новітні педагогічні та виробничі технології;

- залучати учнів і педагогічних працівників до створення презентацій   і відеофільмів зі складних і проблемних тем, введення регіонального компонента;

- працювати над розробкою власних методик і посібників;

- удосконалювати роботу з підготовки творчих дипломних робіт.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області