Новини
2018-04-20 11:59:24
Готуємося до викладання української мови та літератури за компетентнісним підходом

Впровадження нових підходів до викладання української мови у ЗПО є важливим напрямом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. Тому 19 квітня 2018 року було проведено вебінар для викладачів української мови та літератури закладів професійної освіти на тему «Використання тестових та мультимедійних технологій у процесі навчання та контролю як важливий етап підготовки учнів до складання ЗНО з української мови та літератури».

Сучасне навчання є компетентнісним, а, отже, орієнтованим не на засвоєння визначеного обсягу знань, а передусім на пізнання життєвих реалій, у яких ці знання мають значення.

Відкрила вебінар Алла Іванівна Смалюк, завідувач лабораторії виховної роботи НМЦ ПТО ПК, яка окреслила зміни, що відбуваються в сучасній освіті, висвітлила вимоги щодо реалізації компетентнісного підходу при викладанні предмета «Українська мова» відповідно до оновленої програми для старшої школи.

З особливостями компетентнісного підходу при викладанні предмета «Українська література» учасників вебінару ознайомила Раїса Петрівна Заранчевська, викладач Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького.

Досвідом роботи щодо використання ІКТ на уроках української мови та літератури як засобу підготовки учнів до ЗНО поділилася Тетяна Миколаївна Царук, викладач ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького». Учасники вебінару мали змогу переглянути урок української мови на тему «Написання слів з подвоєнням і подовженням приголосних. Спрощення в групах приголосних», проведений Тетяною Миколаївною Царук.

Алла Михайлівна Щегельська, викладач ДНЗ «Подільський центр ПТО», створила та презентувала віртуальний кабінет з української мови та літератури. Педагог наголосила на ролі віртуального кабінету як багатопланового середовища, зорієнтованого на взаємодію викладача та учня, що забезпечує більш комфортне оволодіння знаннями з української мови та літератури.

При підбитті підсумків вебінару були окреслені основні завдання викладачів щодо підготовки учнів до ЗНО та впровадження компетентнісного підходу в освітній процес ЗПО Хмельницької області.

Усі матеріали вебінару розміщені на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини». 

2019-06-10 09:59:06
Обговорення особливостей реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти

6 червня 2019 року на базі Шепетівського професійного ліцею, проведено проблемний семінар на тему «Реалізація Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття професійної освіти з професій швейного виробництва». У засіданні взяли участь 15 педагогічних працівників із 10 закладів професійної освіти Хмельницької області, де ведеться підготовка кваліфікованих робітників професій швейного виробництва. Координатор секції С.В. Жухевич, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК, у своєму виступі акцентувала увагу на особливостях реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області