Новини
2018-03-28 16:54:32
Формуємо пізнавальну діяльність учнів в контексті компетентнісного підходу

         Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 27 березня 2018 року  на базі ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького» відбувся проблемний семінар для педагогічних працівників професій торговельно-економічного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему «Формування мотивації пізнавальної діяльності учнів в контексті компетентнісного підходу до підготовки кваліфікованих робітників».  

У семінарі взяли участь педагогічні працівники з 10 ЗПО області.

З особливостями співпраці з роботодавцями щодо підготовки кваліфікованих робітників  економічно-торговельного напряму з використанням дуальної форми навчання    познайомив учасників семінару директор ДНЗ «ВПУ №11 м.Хмельницького» В.М. Селізар.

З проблемами впровадження компетентнісного підходу та   елементів дуальної системи у навчально-виробничий процес присутніх ознайомили Г.М.Соленцова, завідувач лабораторії професійної підготовки та І.М. Кирилюк, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області.

Одним із напрямків забезпечення якості робочої сили є застосування елементів дуальної системи навчання, адже конкурентоспроможність підприємства залежить від рівня професійної підготовки кадрів.  Основне завдання упровадження елементів дуальної форми навчання – усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.

Учасники семінару мали змогу ознайомитись із базовим підприємством ДНЗ «ВПУ№11 м.Хмельницького» для підготовки кваліфікованих робітників торговельно-економічного напряму – ТЦ «Епіцентр», з методикою проведення гри-квесту «Успішний комерсант» (майстер виробничого навчання Белінська Г.В, викладач Попіль Н.О.), що відбулась на базі  ТЦ «Епіцентр». В ході гри  команди учнів, що навчаються за професією «Агент з постачання» формували  тендерні пропозиції  для участі в тендері  на постачання  товарів для  облаштування  та обладнання приміщень  відділів закупівлі та  продажу. Рухаючись маршрутом, який пролягав через 7 відділів гіпермаркету, учні підбирали асортимент товарів відповідно до їх  фізико-хімічних характеристик, складали документи первинного обліку, підраховували вартість комерційної пропозиції.

На уроці виробничого навчання  з теми «Бухгалтерський облік на підприємствах різних галузей та форм власності»  («Бухгалтерський марафон») для актуалізації пізнавальної діяльності учнів майстром виробничого навчання Шутак І.Я.  були використані інтерактивні методи навчання: мозковий штурм, мікрофон, робота в малих групах та інші.

 

У даний час змінилися вимоги роботодавців до випускників професійної освіти. Основні тенденції у кваліфікаційних вимогах роботодавців проявляються в розширенні числа обов’язків (функцій, зон відповідальності – компетенцій); виділенні груп пріоритетних (найважливіших) професійних навичок і вмінь; орієнтації на більш високий рівень кваліфікації; зростання значущості функціональних (ключових) компетенцій; вимогливості до особистісних якостей працівників; вимогах націленості на саморозвиток і самонавчання. Сьогодні підприємництво стає необхідними компонентом функціональної грамотності не тільки підприємця, але й кваліфікованого робітника. Майстром виробничого навчання Доротюк О.В. з учнями та учасниками семінару проведено тренінг з досягнення професійного успіху «Творець  своєї долі».

В ході засідання круглого столу, що відбувся в рамках роботи семінару, учасники  обговорили шляхи підвищення мотивації пізнавальної діяльності учнів в контексті компетентнісного підходу до підготовки кваліфікованих робітників, поділились досвідом з даної проблеми.

По завершенню роботи педагоги оцінили корисність отриманої інформації, продуктивність спілкування, змістовний рівень заходу та висловили слова щирої вдячності адміністрації та педагогічному колективу  навчального закладу  за високий професіоналізм та  чудову організацію заходу.

2020-09-17 17:13:52
Спільне засідання фахових секцій керівників ЗП(ПТ)О Хмельниччини

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 17 вересня 2020 року в режимі он-лайн проведено спільне засідання фахових секцій директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи, методистів ЗП(ПТ)О з питання «Особливості організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О Хмельницької області у 2020-2021 навчальному році в умовах пандемії». У засіданні взяли участь представники Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області