Новини
2018-03-12 14:09:35
Формуємо професійні компетентності

       Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 6 березня 2018 року відбувся проблемний семінар для педагогічних працівників професій швейного виробництва на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» за темою «Особливості реалізації стандартів з робітничих професій, що ґрунтуються на модульно-компетентнісній основі».

У роботі семінару взяли участь 22 педагогічних працівників з 8 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з професій швейного виробництва.

Є.С. Царьова, в.о. директора ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», ознайомила учасників семінару з системою роботи та особливостями освітнього закладу, з діяльністю навчально-практичного центру з професії «Швачка. Кравець. Закрійник», особливу увагу зосередивши на особливостях упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників з професії «Швачка».

Координатор фахової секції, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області С.В.Жухевич акцентувала увагу педагогів на особливостях реалізації стандартів з робітничих професій, що ґрунтуються на модульно-компетентнісній основі, на методологічних підходах впровадження елементів дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників.

У межах заходу відбувся обмін досвідом щодо навчально-методичного забезпечення підготовки кваліфікованих робітників за  модульно-компетентнісним підходом. Досвід презентували методист ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Н.А Нерода та викладач професійно-теоретичної підготовки Вищого професійного училища №36  Г.М. Стрателюк.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з особливостями сучасного швейного обладнання, новітніми матеріали при виготовлення корсетних виробів. Досвідом ділилися творчі педагоги ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» О.В.Гнатюк, І.О.Деліта, Т.В.Кожушко.

М.О.Карпець-Самойлюк, викладач навчально-практичного центру сучасних швейних технологій, презентувала переваги сучасного автоматизованого технологічного процесу проектування швейних виробів за допомогою системи САПР.

Не менш цікавими та захоплюючими були організовані майстер- класи педагогами Л.В. Козакевич та В.В. Жолкевською, під час яких кожен учасник за допомогою сучасного комп’ютерного обладнання міг спостерігати за практичним виконанням оздоблення швейних виробів 3D-вишивкою, а також опанувати інновації в оздобленні легкого (фатинового) корсету.

У рамках семінару відбулася незабутня зустріч з дизайнером одягу Хмельниччини Наталією Дудкою, яка зорієнтувала педагогів за напрямами сучасної тенденції моди, кольору, стилю.

Т.В. Гуцалюк, майстер виробничого навчання ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», продемонструвала різновиди та особливості крою нескінченого плаття-трансформера.

По завершенню заходу учні ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» презентували сучасні колекції одягу, які були нагороджені дипломами ІІІ ступенів за участь у конкурсі професійної майстерності «Прорив легкої промисловості». Колекції створювалися під керівництвом досвідчених майстрів виробничого навчання Ю.Ф. Бевзою, Т.В. Гуцалюк, В.В. Маркова, М.М. Алферчик.

Варто відзначити творчий потенціал колективу ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» щодо ефективності навчально-методичного забезпечення професійної підготовки з професій швейного виробництва.

За підсумками роботи учасниками семінару були сформульовані такі рекомендації:

-   застосовувати сучасні форми, методи та технології навчання в освітньому процесі закладів професійної (професійно-технічної) освіти;

- вжити заходів щодо підвищення рівня якості підготовки кваліфікованих робітників з професій швейного виробництва;

- вивчити можливості впровадження елементів дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій швейного виробництва;

- створювати та використовувати оновлене комплексно-методичне забезпечення предметів професійно-теоретичної підготовки для формування професійних компетентностей;

-  вдосконалювати змісту, форм і методів навчання на основі компетентнісного підходу;

- активізувати роботу педагогічних колективів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області