Новини
2018-03-03 15:24:59
Переводимо підготовку кадрів в інноваційне русло

      27 лютого 2018 року відбувся проблемний семінар для педагогічних працівників професій «Соціальний робітник» та «Молодша медична сестра з догляду за хворими» на базі Плужненського професійного аграрного ліцею за темою «Впровадження сучасних форм та методів навчання у підготовку кваліфікованих кадрів з професій «Соціальний робітник» та «Молодша медична сестра з догляду за хворими».

У роботі семінару взяли участь О.В.Ткаченко, начальник управління праці соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації; О.В. Маліновський, заступник військового комісара Ізяславського районного військового комісаріату;  В.В. Хилобока, головний спеціаліст командування ЗСУ Ізяславського РВК.

З системою роботи Плужненського професійного аграрного ліцею з підготовки кваліфікованих робітників професії «Соціальний робітник» та «Молодша медична сестра з догляду за хворими» ознайомив заступник директора з навчально-виробничої роботи В.П.Кушнір.

Віктор Петрович особливу увагу зосередив на створенні навчального реабілітаційного центру для проведення соціальної реабілітації учасників бойових дій та АТО на базі закладу у співпраці з соціальними партнерами. О.В. Маліновський, у свою чергу, наголосив на важливості підготовки робітничих кадрів для здійснення соціального реабілітаційного супроводу учасників бойових дій та АТО.

Водночас О.В. Ткаченко відмітив ініціативу дирекції Плужненського професійного аграрного ліцею щодо створення навчального реабілітаційного центру та наголосив на необхідності тісної співпраці у забезпеченні подальшого його функціонування.

В.В. Хилобока зазначила, що створення такого центру сприятиме підвищенню якості послуг щодо соціальної реабілітації військовослужбовців.

Координатор фахової секції, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області С.В. Жухевич акцентувала увагу педагогів на методологічних підходах впровадження елементів дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників.

Учасники семінару відвідали й проаналізували відкритий бінарний урок з предмета «Спеціальний догляд за хворими» викладача С.В.Борисевич та майстра виробничого навчання В.П.Віннічука.

Не менш цікавим став організований практичний етап внутрішньоучилищного конкурсу фахової майстерності з інтегрованої професії «Соціальний робітник; молодша медична сестра з догляду за хворими», на якому учні продемонстрували свої професійні уміння і навички.

У межах заходу відбувся також обмін досвідом роботи ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей»  щодо налагодження дієвого соціального партнерства з Красилівським територіальним центром соціального обслуговування при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Соціальний робітник», досвід презентувала викладач професійно-теоретичної підготовки Т.А.Пташка.

За підсумками роботи учасниками семінару були вироблені такі рекомендації:

- вжити заходів щодо підвищення рівня якості підготовки кваліфікованих робітників з професій «Соціальний робітник» та «Молодша медична сестра з догляду за хворими»;

-  застосовувати сучасні форми, методи та технології навчання в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти;

- вивчити можливості впровадження елементів дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій «Соціальний робітник» та «Молодша медична сестра з догляду за хворими».

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області