Новини
2017-11-14 10:02:18
Науково-практичний семінар «Інформаційно-комунікаційні технології у підготовці майбутніх кваліфікованих робітників»

      В межах співпраці з Інститутом професійно-технічної освіти НАПН України 8 листопада 2017 р. його співробітниками був проведений науково-практичний семінар «Інформаційно-комунікаційні технології у підготовці майбутніх кваліфікованих робітників» на базі Науково-методичного центру професійно-технічноїосвіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічнихпрацівників у Хмельницькій області. Із вітальним словом до учасників семінару звернулися академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Н.Г. Ничкало та директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, кандидат педагогічних наук, доцент Л.І. Шевчук.   Захід транслювався в режимі он-лайн, завдяки чому усі ПТНЗ області мали можливість долучитися до семінару.

Заступник директора з наукової роботи ІПТО НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Г.М.  Романова і аспірант ІПТО НАПН  України Г.Е. Ткачук провели тренінг для педагогічних працівників системи професійної (професійно-технічної) освіти області «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій  у проектному навчанні майбутніх фахівців». Учасники тренінгу опрацювали методики організації проектного навчання у ПТНЗ та розробки технологій навчання. Особливу увагу було приділено забезпеченню зворотного зв’язку у проектному навчанні засобами електронних систем інтерактивного голосування, можливостям застосування онлайнових дошок на різних етапах проектного навчання, використанню сервісів інтерактивного зворотного зв’язку.

Науковий співробітник лабораторії електронних навчальних ресурсів ІПТО НАПН України  А.Г. Кононенко провів майстер-клас «Методика створення електронних навчальних ресурсів». В ході майстер-класу учасники ознайомилися з вимогами до створення електронних підручників та мали можливість набути навичок щодо розробки електронних навчальних ресурсів за технологією Magik book. Розроблені за даною технологією підручники можуть функціонувати як самостійні web-ресурси, так і у складі контент-бібліотеки, розміщеної на веб-ресурсі контент-бібліотеки www.lib.pto.org.ua.

Працівники Інституту відзначили активну та творчу роботу методистів і викладачів в ході семінару. При підведенні підсумків роботи було акцентовано увагу на необхідності продовження започаткованої практики проведення науковцями Інституту ПТО тренінгів та майстер-класів для педагогічних працівниківзакладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини.

Проведений захід вкотре підтвердив ефективність партнерської взаємодії Інституту ПТО, регіональної методичної служби і закладів профтехосвіти щодо підготовки педагогів до запровадження сучасних технологій  і засобів навчання з метою підвищення якості професійної освіти.

2020-09-17 17:13:52
Спільне засідання фахових секцій керівників ЗП(ПТ)О Хмельниччини

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 17 вересня 2020 року в режимі он-лайн проведено спільне засідання фахових секцій директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи, методистів ЗП(ПТ)О з питання «Особливості організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О Хмельницької області у 2020-2021 навчальному році в умовах пандемії». У засіданні взяли участь представники Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області