Новини
2017-11-01 16:49:18
Електронний каталог - один із найважливіших бібліотечних ресурсів

         Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 26 жовтня 2017 року відбувся навчальний семінар для бібліотекарів ПТНЗ на тему «Методика створення електронного каталогу бібліотеки ПТНЗ» у режимі он-лайн на платформі pruffme.com.

Важливу роль серед нових інформаційних підсистем бібліотеки відіграє електронний каталог, і його створення – пріоритетне завдання автоматизації бібліотек. Саме тому під час семінару методистом відділу підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Лужняк Людмилою Володимирівною було висвітлено основні  поняття та принципи створення електронного каталогу бібліотеки ПТНЗ. Своїм досвідом зі створення та ведення електронного каталогу, а також здійснення швидкого пошуку потрібної книги в електронному каталозі поділилась Пащенко Олена Сергіївна, бібліотекар  ВПУ №55 м.Дніпропетровська. Олена Сергіїївна презентувала створені нею бази даних за допомогою програми Microsoft Office Access. Свої шаблони вона надала для використання бібліотекарям Хмельницької області.

Досвідом роботи щодо організації електронного обслуговування користувачів та ведення електронних повнотекстових баз даних навчально-методичної літератури поділились бібліотекарі ДНЗ “Подільський центр ПТО” Ільницька Тетяна Анатоліївна та ВПУ №4 м.Хмельницького Буяльська Людмила Анатоліївна.

Електронний каталог на сьогодні повністю замінив існуючу традиційну систему каталогів і картотек, оскільки на його основі комплексно здійснюється багатоаспектний пошук як за всіма елементами бібліографічного опису, так і за полями, що розкривають зміст документа. Так, на завершення усіма присутніми було визначено орієнтовну структуру електронного каталогу та розглянуто орієнтовне Положення про електронний каталог бібліотеки ПТНЗ, над якими усі бібліотекарі пообіцяли ще попрацювати. Доопрацьовані варіанти Положення та структури електронного каталогу буде рекомендовано для поширення у бібліотеках ПТНЗ області.

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області