Новини
2017-10-26 10:30:05
Шляхи підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників електрорадіотехнічних професій

       Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 24 жовтня 2017 року на базі Хмельницького професійного ліцею електроніки проведено засідання обласної фахової секції педагогів  електрорадіотехнічних професій на тему «Шляхи підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників».

Викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання з усіх професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини, де здійснюється  підготовка кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій, знайшли чимало спільних питань для обговорення та обміну досвідом.  У роботі засідання взяли участь  13 педагогів  із 7 навчальних закладів, де проводиться підготовка кваліфікованих робітників з вищевказаних професій.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області М.П. Стасюк   ознайомив учасників засідання з планом роботи секції. Н.П. Садова, методист лабораторії підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи  НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, розповіла про сутність та можливості використання сучасних педагогічних технологій на уроках професійно-теоретичного та виробничого навчання.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Хмельницького професійного ліцею електроніки А.П. Дрозич ознайомив присутніх із матеріально-технічною базою підготовки кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій, окремими зразками творчих і дипломних робіт. 

Під час заходу досвідом роботи поділились майстри виробничого навчання  Хмельницького професійного ліцею електроніки О.О.Мартинюк (формування базових професійних компетенцій засобами ІКТ на уроках виробничого навчання) та Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького Ю.В.Дехтяренко (впровадження новітніх технологій на уроках виробничого навчання).

   Учасники секції відвідали та обговорили проведені педагогами Хмельницького  професійного ліцею електроніки відкриті уроки:

- зі спецтехнології М.М. Герасіна на тему «Будова системної плати комп’ютера» (предмет  «Технологія ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»);

-  з виробничого навчання  В.В. Ясинецького на тему «Технічне обслуговування, діагностика та ремонт системної плати» (професія «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»).

Присутні обговорили проблемні питання професійно-технічних навчальних закладів, зокрема з впровадження передових виробничих технологій та надання робочих місць для організації виробничого навчання, проходження виробничої практики та працевлаштування випускників на підприємствах.

Координатор секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області  М.П. Стасюк наголосив на  ролі, значенні й актуальності впровадження передових педагогічних і виробничих     технологій на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, дав належну оцінку цьому заходу, визначив ряд завдань щодо удосконалення професійної підготовки,  введення регіонального компонента у зміст програм та впровадження ІКТ і виробничих технологій  у навчально-виробничий процес.

Круглий стіл учасників засідання дав змогу обмінятися досвідом роботи, окреслити подальші плани в роботі фахової секції та виробити рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій, зокрема:

-  впроваджувати у процес професійної підготовки новітні педагогічні та виробничі технології;

- залучати учнів та інженерно-педагогічних працівників до створення презентацій, відеофрагментів і відеофільмів зі складних і проблемних тем, введення регіонального компонента;

- працювати над розробкою власних методик і посібників;

- для кращого спілкування та ознайомлення з досвідом роботи інженерно-педагогічного колективу ПТНЗ  проводити засідання не рідше одного разу на квартал на базі різних  закладів ПТО області.

2020-09-17 17:13:52
Спільне засідання фахових секцій керівників ЗП(ПТ)О Хмельниччини

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 17 вересня 2020 року в режимі он-лайн проведено спільне засідання фахових секцій директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи, методистів ЗП(ПТ)О з питання «Особливості організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О Хмельницької області у 2020-2021 навчальному році в умовах пандемії». У засіданні взяли участь представники Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області