Новини
2017-08-31 14:26:12
Обласна конференція педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області

       Сучасне суспільство характеризується активними соціально-економічними перетвореннями. В умовах динамічних ринкових відносин актуалізується потреба в якісному трудовому потенціалі, здатному успішно конкурувати на ринку праці та задовольняти сучасні вимоги роботодавців. Це, в свою чергу, потребує модернізації системи професійно-технічної освіти, перегляду структури й змісту державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій, оновлення нормативно-правової бази.

28 серпня 2017 року Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області проведено обласну серпневу конференцію педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів з  теми: «Модернізація професійної освіти: реалії сьогодення та перспективи розвитку» на базі ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей».

Робота конференції розпочалась з проведення секційного засідання керівників ПТНЗ, на якому розглянуто питання:

- науково-методичний супровід якісної підготовки робітничих кадрів в системі  професійно-технічної освіти, дуальна форма навчання;

-  стан розробки навчально-планувальної документації та реалізація державних стандартів ПТО;

-   результативність загальноосвітньої підготовки у ПТНЗ та завдання на 2017/2018 навчальний рік;

- особливості реалізації стандартів з робітничих професій, що ґрунтуються на модульно-компетентнісній основі;

- впровадження сучасних інтернет-технологій  в освітній процес в професійно-технічних навчальних закладах;

- можливості навчально-виховної роботи у забезпеченні потреб молоді в творчій самореалізації та формування висококультурної інтелектуальної особистості;

- забезпечення  внутрішньої якості загальноосвітньої підготовки у системі професійно-технічної освіти;

-  маркетингова діяльність та співпраця з роботодавцями – основа перспектив навчального закладу;

-  організація внутрішньоучилищного контролю за навчально-виробничою діяльністю;

-   впровадження в навчально-виробничий процес сучасних педагогічних і виробничих технологій;

-  вивчення та  використання передового педагогічного  досвіду як необхідна умова  підвищення якості навчально-виробничого процесу.

 

В роботі пленарного засідання взяли участь: директор Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України  М.Кучинський, заступник голови обласної державної адміністрації  В.Олійник, перший заступник голови Хмельницької обласної ради Н.Андрійчук, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької  ОДА О.Фасоля, заступник директора-начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації А.Харчук, голова обласної федерації профспілок працівників освіти і науки А.Яремюк, голова Славутської міської ради Б.Сидор, заступник директора обласного центру зайнятості С.Залуський, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Р.Миколаїв, спеціалісти відділу відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, представники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області та Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді, керівники професійно-технічних навчальних закладів області.

З вітальними словами до присутніх звернулися заступник голови облдержадміністрації В.Олійник,  перший заступник голови обласної ради  Н. Андрійчук,  Славутський міський голова Б. Сидор. Питанням модернізації професійно-технічної освіти Хмельниччини була присвячена доповідь заступника директора-начальника управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації А. Харчук. Директор Департаменту професійної освіти Міністерства  освіти і науки України М. Кучинський у своєму виступі зосередив увагу учасників конференції на вимогах до якості підготовки кваліфікованих робітників в системі ПТО, налагодженні конструктивного, взаємовигідного партнерства між навчальними закладами та роботодавцями, запровадженні дуальної форми навчання та стандартів, що ґрунтуються на модульно-компетентісному підході та інших актуальних питаннях модернізації професійної освіти.  Із заключним словом до профтехосвітян Хмельниччини звернувся директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації         О. Фасоля, який закликав до  впровадження нових форм співробітництва ПТНЗ, промисловості, бізнесу з питань підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для підприємств області та активізації роботи педагогічних колективів щодо покращення якості підготовки кваліфікованих робітників.

За підсумками роботи конференції прийняті рекомендації  суб’єктам соціального партнерства, які відповідають за підготовку кваліфікованих робітників з урахуванням тенденцій економічного розвитку Хмельниччини. 

Учасники зібрання отримали інформаційно-аналітичний збірник «Моніторинг діяльності професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області у 2016/2017 навчальному році».

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області