Новини
2017-05-26 16:01:17
Впроваджуємо новітні виробничі та педагогічні технології при підготовці кадрів з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»

      Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області 25 травня 2017 року на базі Вищого професійного училища №25 м.Хмельницького проведено засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників професії «Слюсар з ремонту автомобілів» на тему «Використання новітніх виробничих і педагогічних технологій на уроках предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання».

Викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання зі всіх професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини, де здійснюється  підготовка кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» , знайшли чимало спільних питань для обговорення та обміну досвідом.  У роботі засідання взяли участь  15 учасників з 9 навчальних закладів, де проводиться підготовка кваліфікованих робітників з вищевказаних професій.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області М.П. Стасюк ознайомив учасників засідання з планом роботи секції. Н.П. Садова, методист відділу підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи  НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, розповіла про сутність та можливості використання сучасних педагогічних технологій на уроках професійно-теоретичного та виробничого навчання.

Викладач  Вищого професійного училища №4 м. Хмельницького О.М. Ластовецький розповів про використання сучасного спеціалізованого інструменту для ремонту та технічного обслуговування автомобілів на уроках спецдисциплін. На підвищенні ефективності уроків спецдисциплін з використанням ІКТ зосередив увагу викладач ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» О.А. Марценюк.  Викладач Вищого професійного училища № 36 с. Балина Д.М.Осипчук поділивсь досвідом створення сучасного дидактичного забезпечення для підготовки Слюсарів з ремонту автомобілів.

Учасники фахової секції відвідали та обговорили відкритий бінарний урок теоретичного навчання  зі спецтехнології викладача В.С. Загіки  з теми «Технічне обслуговування акумуляторних батарей автомобіля» та хімії з теми «Сульфатна кислота та її солі» викладача О.І.Козирської.  Під час роботи фахової секції учасники семінару мали змогу ознайомитися з методичними розробками педагогічних працівників Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького.   

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Н.Д. Кочаток та старший майстер Л.В. Пархомюк ознайомили присутніх із матеріально-технічною базою підготовки кваліфікованих робітників з   професії, окремими зразками творчих і дипломних робіт та комплексно-методичним забезпеченням професій, методичними розробками викладачів і майстрів виробничого навчання.

Присутні обговорили проблемні питання професійно-технічних навчальних закладів, зокрема надання робочих місць для організації виробничого навчання, проходження виробничої практики та працевлаштування випускників на підприємствах.

Координатор секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  М.П. Стасюк наголосив на  ролі, значенні й актуальності впровадження передових педагогічних і виробничих  технологій на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, дав належну оцінку цьому заходу, визначив ряд завдань щодо удосконалення професійної підготовки,  введення регіонального компонента у зміст програм та впровадження ІКТ і виробничих технологій  в навчально-виробничий процес.

Круглий стіл учасників секції дав змогу обмінятися досвідом роботи, окреслити подальші плани в роботі фахової секції та виробити рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», зокрема:

-  впроваджувати у процес професійної підготовки новітні педагогічні та виробничі технології;

- залучати учнів та інженерно-педагогічних працівників до створення презентацій, відеофрагментів і відеофільмів зі складних і проблемних тем, введення регіонального компонента;

- працювати над розробкою власних методик і посібників;

- для кращого спілкування та ознайомлення з досвідом роботи інженерно-педагогічного колективу ПТНЗ  проводити засідання секцій не рідше одного разу на квартал на базі різних  закладів ПТО області.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області