Новини
2017-05-03 16:30:30
Впроваджуємо сучасні підходи до викладання охорони праці

      Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 27 квітня 2017 року на базі ВПУ № 4 м. Хмельницького відбулось засідання обласної фахової секції викладачів предмета «Охорона праці»з теми «Сучасні підходи у викладанні предмета «Охорона праці».

   Метою засідання було визначення шляхів покращення якості викладання предмета «Охорона праці», удосконалення освітнього процесу, впровадження сучасних педагогічних технологій у навчальний процес.

    У засіданні фахової секції взяли участь 21 інженерно-педагогічний працівник із 18 ПТНЗ області.

   С.В. Михайлов, директор ВПУ №4 м.Хмельницького», ознайомив присутніх з системою роботи колективу щодо удосконалення комплексно-методичного забезпечення професійної підготовки  кваліфікованих робітників, перспективами розвитку навчального закладу.

    Заступник директора НМЦ  ПТО ПК у Хмельницькій обл. Л.К. Джус наголосила на важливості профілактики виробничого травматизму та захворюваності на виробництві серед майбутніх кваліфікованих робітників і  необхідності впровадження сучасних педагогічних технологій при викладанні предмета «Охорона праці».

    Учасники семінару відвідали та обговорили відкритий урок «Основні причини та заходи запобігання травматизму  і захворюванням на виробництві» (викладач - О.М. Дражниця), що було проведено з використанням ІК-технологій, елементів інтерактивних технологій навчання.

   Завідувач кабінету «Охорони праці» С.С. Сніщук ознайомив присутніх з матеріально-технічним забезпеченням кабінету, комплексно-методичним забезпеченням викладання предмета.

       І.М. Кирилюк, координатор секції, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, висвітлила питання застосування сучасних  підходів до візуалізації навчального процесу при викладанні предмета «Охорона праці», а також ознайомила педагогів з умовами конкурсу «Кращий слоган з охорони праці», оголошеного управлінням Держпраці у Хмельницькій обл.

    Досвід застосування методів активізації пізнавальної діяльності учнів на основі впровадження елементів інноваційних педагогічних технологій при викладанні предмета «Охорона праці»  презентувала викладач предмета «Охорона праці» ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» Г.І. Францишкова. Викладач ознайомила присутніх з електронним навчальним посібником з теми «Засоби колективного та індивідуального захисту працюючих від небезпечних і шкідливих виробничих чинників у галузі».

     Практичний приклад використання сучасних педагогічних технологій та інтерактивних методів навчання на уроках з предмета «Охорона праці» продемонструвала викладач Нетішинського професійного ліцею О.М. Сусол.  Також Олена Миколаївна презентувала мультимедійні матеріали для проведення вступних інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки з учасниками навчально-виховного процесу.

      Власним досвідом використання сучасних технологій навчання при викладанні предмета «Охорона праці» поділилась викладач ВПУ №4 м.Хмельницького Дражниця О.М.

      Учасники семінару визнали необхідність набуття та постійного вдосконалення сучасним педагогом інформаційної компетентності та активного застосування сучасних педагогічних технологій, використання  сучасних технік візуалізації навчального процесу при викладанні предмета «Охорона праці». Крім того, ухвалили створити та вести блог обласної фахової секції викладачів предмета «Охорона праці», з періодичністю в 2 місяці подавати інформацію координатору секції Кирилюк І.М., а також розпочати роботу над створенням електронного навчально-методичного посібника «Охорона праці в галузі», що охопить усі професії, з яких здійснюються підготовка в ПТНЗ області.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області