Новини
2017-04-28 14:36:08
Впроваджуємо інновації на уроках географії ПТНЗ

         Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 26 квітня 2017 року в рамках роботи обласної фахової секції викладачів географії ПТНЗ відбувся вебінар на тему  «Інноваційні технології на уроках географії».

У заході взяли участь  30 педагогів із 21  ПТНЗ області.

Відкрила засідання Сидоренко Тетяна Миколаївна, завідувач лабораторії загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК, яка висвітлила вимоги до викладання загальноосвітніх дисциплін у ПТНЗ у 2016/2017 н.р. відповідно до оновлених програм для старшої школи.

У ході вебінару Лохтенко Наталія Павлівна, викладач ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького», окреслила основну мету географічної освіти в ПТНЗ, яка полягає у всебічному розвитку особистості учня через формування географічної культури як основи світосприйняття, світогляду та діяльності. Наталія Павлівна підкреслила, що глобалізація і загострення планетарних соціально-економічних, природно-ресурсних, геоекологічних, етнічних та інших проблем підвищують роль і значення географічної освіти, а  також  проаналізувала структуру і зміст  курсу «Економічна і соціальна географія світу».

Викладач ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Гуцалюк Ганна Федорівна поділилась досвідом роботи з проблеми формування компетентностей на уроках географії, які мають стати засобом підготовки особистості до життя, до поведінки в навколишньому середовищі, застосовуватись у сферах суспільної, трудової, культурної діяльності, в побуті та спілкуванні.

Учасники вебінару переглянули творчу роботу учениці Мищишеної Елли «Місце України в світовій економіці» (викл. Гуцалюк Г.Ф.), в якій висвітлено перспективи розвитку економіки регіонів України та здійснено аналіз розвитку туристичної галузі України. Мета роботи - формування соціально-економічної та підприємницької компетентностей учнів.

Ляска Олена Олегівна, викладач Шепетівського професійного ліцею, презентувала навчальний фільм з проблеми впровадження та специфіки побудови інтелект-карт на уроках географії, які є способом зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем, які дозволяють  структурувати освітній процес, підсумовувати інформацію, організовувати взаємодію учнів у груповій роботі чи рольових іграх, покращити навчально-виховний процес тощо.

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області