Новини
2017-04-28 14:36:08
Впроваджуємо інновації на уроках географії ПТНЗ

         Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 26 квітня 2017 року в рамках роботи обласної фахової секції викладачів географії ПТНЗ відбувся вебінар на тему  «Інноваційні технології на уроках географії».

У заході взяли участь  30 педагогів із 21  ПТНЗ області.

Відкрила засідання Сидоренко Тетяна Миколаївна, завідувач лабораторії загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК, яка висвітлила вимоги до викладання загальноосвітніх дисциплін у ПТНЗ у 2016/2017 н.р. відповідно до оновлених програм для старшої школи.

У ході вебінару Лохтенко Наталія Павлівна, викладач ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького», окреслила основну мету географічної освіти в ПТНЗ, яка полягає у всебічному розвитку особистості учня через формування географічної культури як основи світосприйняття, світогляду та діяльності. Наталія Павлівна підкреслила, що глобалізація і загострення планетарних соціально-економічних, природно-ресурсних, геоекологічних, етнічних та інших проблем підвищують роль і значення географічної освіти, а  також  проаналізувала структуру і зміст  курсу «Економічна і соціальна географія світу».

Викладач ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Гуцалюк Ганна Федорівна поділилась досвідом роботи з проблеми формування компетентностей на уроках географії, які мають стати засобом підготовки особистості до життя, до поведінки в навколишньому середовищі, застосовуватись у сферах суспільної, трудової, культурної діяльності, в побуті та спілкуванні.

Учасники вебінару переглянули творчу роботу учениці Мищишеної Елли «Місце України в світовій економіці» (викл. Гуцалюк Г.Ф.), в якій висвітлено перспективи розвитку економіки регіонів України та здійснено аналіз розвитку туристичної галузі України. Мета роботи - формування соціально-економічної та підприємницької компетентностей учнів.

Ляска Олена Олегівна, викладач Шепетівського професійного ліцею, презентувала навчальний фільм з проблеми впровадження та специфіки побудови інтелект-карт на уроках географії, які є способом зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем, які дозволяють  структурувати освітній процес, підсумовувати інформацію, організовувати взаємодію учнів у груповій роботі чи рольових іграх, покращити навчально-виховний процес тощо.

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області