Новини
2017-04-13 10:46:05
РІДНИЙ КРАЙ У ТВОРЧОСТІ ПИСЬМЕННИКІВ ТА ПОЕТІВ ПОДІЛЛЯ

          Саме такою була назва теми семінару, який був проведений 11 квітня 2017 року для бібліотекарів ПТНЗ у Хмельницькому обласному літературному музеї. Екскурсійно-пізнавальницький характер заходу спонукав бібліотекарів перенестися у далеке минуле та перейнятися духовним життям багатьох поколінь хмельничан і їхніх предків.

        З експозицію музею, яка розташована в 3-х залах, учасників семінару знайомила Данилюк Людмила Миколаївна, заступник директора Хмельницького обласного літературного музею. Це своєрідний неповторний твір з яскравими сторінками і глибоким змістом. Кожен розділ експозиції – наче книга, в котрій відтворюється літературний образ краю. З документальною достовірністю подаються історико-літературні факти. Адже край цей – з подільською та волинською частинами – благословив на творчу роботу понад триста письменників, літературознавців, фольклористів, кобзарів – вони тут народилися або свого часу жили, вчились, працювали.

Перший зал музею має назву «Божественне Слово з народних уст». Експозиція розповідає про усну народну творчість, фольклор, давню писемність, започаткування нової української літератури. Тут представлені матеріали про письменницю і невтомного збирача народної творчості Олену Пчілку, фольклористів Климента Квітку, Андрія Димінського, Юхима Сіцінського, Костянтина Широцького, про подвижницьку діяльність учених і письменників-полемістів Герасима і Мелетія Смотрицьких, про цілий ряд вихованців Кам’янецької духовної семінарії, що залишили помітний слід у розвитку культури, історії, освіти, духовності краю. Також подані матеріали про розвиток в Україні книгодрукування, зокрема, про діяльність Івана Федорова в Острозі, представлено макет друкарського верстата ХVІ ст.

Другий зал іменується «Красо України, Подолля». Тут розповідається про класиків української літератури, чиї імена пов’язані з сучасною Хмельниччиною: Тарас Шевченко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Леонід Глібов, Михайло Старицький, Степан Руданський, Анатолій Свидницький...

У другому розділі – «Хмельниччина – колиска творчості різних народів» – представлена література національних меншин краю, а саме: російська, польська, єврейська.

Російську літературу в нашому краї розкриває експозиція, присвячена життю і творчості Олександра Купріна. У колишньому Проскурові він, тоді молодий підпоручик, починав свою військову службу в 46-му Дніпровському полку. Життєві враження і події того часу лягли в основу повісті Олександра Купріна «Поєдинок».

Третій експозиційний зал – «Колись історія назве наш час народженням людини» – розповідає про письменників 20-50-х років, поетичне слово шістдесятників, подає літературні портрети наших сучасників. Тут відвідувачі дізнаються про життя і творчість Івана Огієнка, Івана Дніпровського, Володимира Свідзінського, Михайла Драй-Хмари, Панька Педи, Валер’яна Поліщука, Леоніда Лупана, Костя Гордієнка, Володимира Булаєнка, Дмитра Прилюка, Володимира Семеновського, Володимира Маняка, Володимира Ладижця, Володимира Бабляка, Романа Юзви, Івана Іова, Ігоря Римарука, Тодося Осьмачки, Григорія Костюка, Анатоля Юриняка, Яреми Байрака та багатьох-багатьох інших.

На завершення семінару бібліотекарям ПТНЗ адміністрація музею влаштувала зустріч з представниками видавництва «Апріорі», які презентували останні свої видання. Особливий акцент було зроблено на книгу «Леонід Глібов – дітям». Учні зі шкіл емоційно та невимушено прочитали деякі твори Л.Глібова.

На згадку та для продовження співпраці усі учасники семінару отримали Довідник Хмельницької обласної організації Національної Спілки письменників України, а також перелік тематичних екскурсій, музейних уроків, літературно-краєзнавчих зустрічей, вечорів, проведення яких пропонують співробітники обласного літературного музею для учнів нашої області.

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області