Новини
2017-04-07 15:02:24
Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах

З огляду на важливість проблеми заощадження енергії як в глобальному масштабі, так і на локальному рівні, практично у всіх галузях проводяться різні заходи, спрямовані на енергозбереження.
На виконання наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 28 грудня 2016 року №567-од «Про організацію проведення Подільського відкритого конкурсу науково-технічних робіт учнів та студентів: «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах» 6 квітня 2017 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області буде проведено І етап (заочний) Подільського відкритого конкурсу науково-технічних робіт учнів та студентів: «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах» у секції «Професійно-технічна освіта» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів І та ІІ рівнів акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями «кваліфікований робітник» та «молодший спеціаліст».
Метою конкурсу є популяризація технічної творчості та винахідництва у сфері енергозбереження та енергоефективного використання паливно-енергетичних ресурсів серед учнівської і студентської молоді Хмельниччини.
Конкурс проводився за трьома напрямами: сільське господарство; міське та комунальне господарство; домашнє господарство.
Відповідно до умов проведення на І етап конкурсу (заочний) учасники подавали власні завершені роботи у вигляді експонатів (діючих моделей механізмів, машин, приладів, пристроїв, електричних систем керування), конструкторських розробок (описи, креслення, реферати, стенди, фотографії, малюнки, плакати), науково-дослідницьких робіт та супровідну документацію до них.
Для участі у І етапі Конкурсу у секції «Професійно-технічна освіта» було подано 15 робіт: 12 робіт за авторством 15 учнів ПТНЗ області (Старокостянтинівський професійний ліцей, ВПУ№4 м.Хмельницького, ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг», ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей», Хмельницький професійний ліцей електроніки, Шепетівський професійний ліцей, Нетішинський професійний ліцей, ДНЗ«Подільський центр професійно-технічної освіти», Плужненський професійний аграрний ліцей, ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти») та 3 роботи за авторством 4 студентів ВНЗ І-ІІ р.а. (Кам’янець-Подільський коледж харчової промисловості НУХТ, Коледж Подільського державного аграрно-технічного університету) у трьох напрямах. Зокрема, у напрямі «міське та комунальне господарство» підготовлено 6 робіт, «домашнє господарство» – 3 роботи, «сільське господарство» – 3 роботи; три роботи були комплексного характеру.
Оцінювання конкурсних робіт проводило компетентне журі у складі Мартинюка О.О., майстра виробничого навчання голови Хмельницького професійного ліцею електроніки (голова журі); Гузака Б.В., викладача ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького»; Куліковської В.В., викладача ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»; Барабаша В.В., викладача Чорноострівського професійного аграрного ліцею; Микитчака М.Я., майстра виробничого навчання Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького; Романова М.П., викладача ДПТНЗ «Деражнянський професійний аграрний ліцей».


Проаналізувавши конкурсні матеріали, члени журі відмітили актуальність тематики робіт, змістовність поданих матеріалів, їх інноваційність, оригінальність та комплексність підходу при дослідженні проблем енергозбереження, прикладний характер і можливість подальшого практичного впровадження, а також надали слушні рекомендації щодо оптимізації цього напряму діяльності у навчальних закладах.


За підсумками засідання журі було прийняте рішення подати усі конкурсні роботи на участь у ІІ етапі Подільського відкритого конкурсу науково-технічних робіт учнів та студентів: «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах» у секції «Професійно-технічна освіта».

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області