Новини
2017-03-31 16:09:57
ВІЗУАЛІЗУЄМО НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС – ПІДВИЩУЄМО ЯКІСТЬ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

      Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 березня 2017 року відбувся навчальний  он-лайн-семінар для викладачів економічних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області на тему «Засоби візуалізації навчального процесу при викладанні економічних дисциплін».

У семінарі взяли участь педагогічні працівники  з 19 ПТНЗ області.

Активне сприйняття і опрацювання навчальної інформації при викладанні економічних дисциплін вимагає від викладачів спеціальної організації, продуманих способів подання навчального матеріалу. Тому для вирішення проблеми інтенсифікації навчання, активізації навчальної та пізнавальної діяльності учнів, формування та розвитку зорового сприйняття, розвитку критичного мислення, передачі знань і розпізнавання образів застосовують методи та техніки візуалізації навчальної інформації.

Під час семінару опрацьовані питання:

  • принципи, підходи, методи та техніки візуалізації навчальної інформації;
  • сервіси для спільної роботи та створення і збереження заміток.

У ході семінару розглянуто програмні засоби, що дають викладачам принципово нові можливості аналізу візуальної інформації за допомогою управління її змістом, формою, розмірами та іншими параметрами для досягнення найбільшої наочності, підвищують рівень її розуміння і сприяють розвитку візуального мислення.

Досвідом застосування засобів візуалізації навчального процесу поділились методист ВПУ №25 м.Хмельницького Л.В. Шатковська, викладачі  економічних дисциплін ДНЗ «Ярмолинецький центр професійної освіти» І.М. Хоптяр, ДНЗ «Подільський центр ПТО» А.А. Павлішина. Використання професійного блогу як засобу візуалізації у викладанні  економічних дисциплін продемонструвала викладач Шепетівського професійного ліцею Л.С. Рижко.

За підсумками роботи заходу  на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» у рубриці «Он-лайн-заходи. Професійна підготовка» розміщено навчально-методичні та інформаційно-методичні матеріали, з якими можна ознайомитися, перейшовши за посиланням http://profosvitakm.at.ua/index/profpidgotovka/0-113

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області