Новини
2017-03-24 15:04:19
ПІДВИЩУЄМО ЯКІСТЬ ПІДГОТОВКИ РОБІТНИКІВ ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ

       Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації  інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  22 березня 2017 року на базі ПАТ «Завод «Темп»»   відбулось засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників електрогазозварювальних професій з теми «Шляхи підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників електрогазозварювальних  професій».
   Метою засідання було обговорення шляхів підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників електрогазозварювальних професій, зокрема завдяки впровадженню сучасних педагогічних і виробничих технологій в навчально-виробничий  процес, створення відповідної навчально-матеріальної бази,  тісної співпраці з роботодавцями.
   У засіданні фахової секції взяли участь 18 інженерно-педагогічних працівників з 12 ПТНЗ області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників електрогазозварювальних  професій.
  На початку роботи семінару учасників привітала заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників  у Хмельницькій області Л.К. Джус. Директор ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького» В.М. Селізар ознайомив  учасників семінару з системою роботи навчального закладу та  особливостями  навчально-виховного процесу.

Учасники семінару відвідали та обговорили урок теоретичного навчання з теми «Сучасні технології зварювання (аргонне зварювання)» (викладач спецдисциплін О.В. Марценюк) та майстер-класи  з тем: «Зварювання алюмінію та нержавіючої сталі з використанням аргонного дугового зварювання» (майстер виробничого навчання А.М. Павлишин) та «Лазерне різання металів» (О.В. Гриснюк, оператор лазерного різання ПАТ «Завод «Темп»).

Також  учасники семінару мали змогу ознайомитись  з матеріальною базою, обладнанням та продукцією, що випускається на ПАТ «Завод «Темп»».

Н.В. Півторацька, методист відділу профпідготовки НМЦ ПТО ПК,  висвітлила особливості розробки НПД відповідно до вимог ДСПТО, що базуються на модульно-компетентнісній основі.

При підбитті підсумків секційного засідання були вироблені такі рекомендації:

1. Викладачам спецдисциплін і майстрам виробничого навчання розробити робочі навчальні програми предметів відповідно до вимог ДСПТО, розроблених на модульно-компетентнісній основі.

2. Адміністрації ПТНЗ вживати заходів щодо оснащення навчальних кабінетів спецдисциплін і виробничих майстерень сучасною комп’ютерною технікою та мультимедійними засобами.

3. Усім  педагогам пройти стажування  на передових підприємствах з метою вивчення сучасного зварювального обладнання та новітніх виробничих технологій.

4.   Педагогам постійно проводити роботу щодо удосконалення КМЗ предметів і професій.

5. Для покращення забезпечення учнів навчальною та довідковою літературою  активізувати  роботу педагогів щодо створення та видання нової навчально-методичної літератури, в тому числі  літератури нового покоління:  електронних підручників, посібників, електронних навчально-методичних комплексів, педагогічних програмних засобів навчання.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області