Новини
2017-03-15 11:49:07
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ АГРАРНОЇ ГАЛУЗІ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

    Соціально-економічні трансформації в Україні зумовили необхідність модернізації професійної підготовки фахівців аграрної галузі, яка відповідала б актуальним вимогам як професійної, так і суспільної діяльності.
     З метою підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників аграрної галузі та наближення змісту підготовки кадрів до потреб роботодавців на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 14 березня 2017 року відбувся круглий стіл з теми «Шляхи вирішення підготовки робітничих кадрів в аграрному секторі».


   У заході взяли участь заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації – начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Антоніна Михайлівна Харчук, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Людмила Іванівна Шевчук, директор департаменту з управління персоналом корпорації «Сварог Вест-Груп» Серій Леонідович Короленко, директор департаменту комунікації та зв’язків Першого аграрного національного кооперативу Юрій Володимирович Лінник, менеджер з навчання та розвитку персоналом корпорації «Сварог Вест-Груп» Бакалюк Наталія Михайлівна, начальник відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Світлана Ігорівна Фіярська, директори ПТНЗ сільськогосподарського профілю, працівники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.


   

         Під час  круглого столу присутні розглянули питання:
-  зовнішні та внутрішні загрози аграрного ринку праці;
-  сучасні бізнес-моделі;
-  дуальна система освіти як шлях якісної підготовки кваліфікованих кадрів;
-   науково-методичний супровід забезпечення якісної професійної підготовки.
    Крім того, представники бізнесу зосередили увагу присутніх на розвитку в Україні органічного землеробства. «Це – світовий тренд, а проведений нещодавно Міжнародний конгрес «Органічна Україна» – свідчення готовності українського суспільства розвиватися і заробляти на органіці. Це  доступна можливість кожній українській родині примножувати свої доходи. Разом з тим, дуже важливо доносити правильну інформацію про це до широкого загалу. На Хмельниччині існують всі передумови для активного розвитку сектора органічного сільського  господарства».

      Учасники круглого столу розглянули можливість впровадження в області навчання кваліфікованих робітників з професії «Робітник фермерського господарства» та домовились про співпрацю закладів ПТО аграрного профілю з представниками бізнесу щодо впровадження елементів дуальної системи навчання,  визначилися із датою наступної зустрічі.

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області