Новини
2017-02-06 11:18:17
Влада, підприємці, заклади освіти та громадські організації Хмельниччини обговорили перспективи створення кластерів на теренах області

     02 лютого 2017 у приміщенні  Хмельницького національного університету відбулася панельна дискусія на тему «Аналіз передумов створення органічного та швейного кластерів на Хмельниччині». Зустріч відбулася за ініціативи голови обласної ради Михайла Загородного та за сприяння Благодійного фонду «Зміцнення громад».

У заході взяли участь представники Хмельницької обласної ради,  галузевих департаментів та Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, закладів профтехосвіти області, Громадської організації «Європейська соціальна академія», Громадської організації «Громадський рух «Нова Економічна політика», Благодійного фонду «Зміцнення громад», Українського кооперативного альянсу, підприємств легкої промисловості та агробізнесу, громадські діячі.

 У своєму вітальному слові Михайло Загородний висловив сподівання на плідне, корисне та ефективне спілкування під час зустрічі. «У цій залі зібрались і підприємці, і влада, і керівники професійно-технічних закладів освіти, які безпосередньо готують працівників робітничих професій. Наше основне завдання сьогодні – почути один одного та винайти спільний механізм, аби підвищити конкурентоспроможність вітчизняних виробників, оптимізувати їх роботу, – зауважив голова обласної ради. – А для цього, перш за все, потрібні зміни в освітній підготовці таких працівників. На мою думку, реформування професійно-технічних навчальних закладів має проходити відповідно до вимог роботодавців. Причому, освіта має на крок випереджати потреби ринку праці».

У рамках панельної дискусії на тему «Аналіз передумов створення   швейного кластера на Хмельниччині» Тарас Притула, керівник регіонального підрозділу «Софторг», здійснив аналіз ситуації на швейному ринку області та України.  Активне обговорення серед учасників зібрання викликали доповіді представників фіскальної та митної служб. Директор Обласного центру зайнятості Сергій Черешня поінформував про зайнятість мешканців області та загалом про ринок праці у швейній галузі. Про підготовку кадрів і кваліфікаційні рівні профільних кафедр ХНУ доповів проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Анатолійович Матюх. Директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Іванович Фасоля розповів про забезпечення робітничих професій регіональними ПТНЗ, а про основні аспекти стратегії реформування професійно-технічної освіти Міністерством освіти і науки України, а також про перспективи впровадження пілотних проектів доповіла радник міністра, керівник Національного галузевого партнерства у легкій промисловості «Fashion Globus Ukraine», віце-президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України Голда Виноградська.

У рамках панельної дискусії на тему «Аналіз передумов створення   органічного  кластера на Хмельниччині» заступник директора Департаменту агропромислового розвитку – начальник управління розвитку агропромислового виробництва, переробної та харчової промисловості Вадим Петрович Конончук проаналізував ситуацію на аграрному ринку області та України. Заступник директора Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі  Міністерства аграрної політики та продовольства України Світлана Леонідівна  Павленко розповіла про розвиток фермерства та приватного сектора на селі. Аналіз демографічної ситуації, міграційних та еміграційних процесів та їх вплив на розвиток галузі здійснив директор департаменту з управління персоналом корпорації «Сварог Вест Груп» Сергій Леонідович Короленко. Директор департаменту корпоративних комунікацій та зв'язків з громадськістю корпорації «Сварог Вест Груп», керівник  Хмельницького регіонального благодійного фонду «Зміцнення громад» Тетяна Павлівна Василик акцентувала увагу присутніх на альтернативній просвіті громад, що сприятиме зменшенню прірви непорозуміння між роботодавцями та молодими людьми, які шукають своє життєве та професійне покликання. Про підготовку кадрів у напрямі органічного землеробства закладами Європи та України розповів Зиновій Свереда, президент Українського Кооперативного Альянсу, а про дуальну систему освіти та забезпечення кадрами фермерських господарств та холдингів  регіону – завідувач навчально-методичного кабінету професійної, післядипломної освіти та практичної підготовки ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта».

Модератор заходу, радник голови облради Олег Демчук презентував дві кластерні моделі – на прикладі легкої промисловості та на прикладі органічного господарства.  «Зростаюча кількість досліджень у світі вказує, що географічна близькість відповідних економічних видів діяльності дає можливість для вищого рівня продуктивності та інновацій, – впевнений Олег Віленович. – Кластеризація, як метод кооперації підприємств будь-якої галузі, дозволить не лише захистити вітчизняних виробників від експансії іноземними виробниками вітчизняного ринку, але й підвищить конкурентоспроможність вітчизняних виробників, оптимізує їх роботу, зробить великий крок до забезпечення лідерських позицій на світовому ринку».

Під час  дискусії присутні обговорили пропозиції щодо створення сприятливих умов для покращення інвестиційного клімату, створення органічного та швейного кластерів на Хмельниччині, покращення інформаційної політики як чинників прокладання шляху до добробуту мешканців Хмельниччини.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області