Новини
2016-12-09 16:06:33
У ЦЕНТРІ УВАГИ – ЯКІСТЬ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

      07 грудня 2016 року проведено проблемний семінар  із заступниками директорів ПТНЗ з навчально-виробничої роботи та старшими майстрами виробничого навчання з питання «Підвищення якості професійної підготовки учнів ПТНЗ як чинник їх конкурентоспроможності на ринку праці»  (в режимі on-line).

Під час проведення семінару  обговорено питання:

-  аналіз основних чинників, які забезпечують якість професійної підготовки учнів ПТНЗ;

- сучасні педагогічні технології  як умова підвищення якості професійної підготовки учнів ПТНЗ;

- аналіз якості  підготовки кваліфікованих робітників  (за результатами моніторингу);

- освітній маркетинг у діяльності ПТНЗ.

Досвідом роботи з питання «Роль адміністрації ПТНЗ у підвищенні якості професійної підготовки учнів ПТНЗ через систему контролю й оцінювання викладання» поділились директор ДПТНЗ «Славутський  професійний ліцей» Н.О. Ніжнік та заступник директора з навчально-виробничої роботи О.П. Зубарець.

У семінарі взяли участь 42 учасники з  25 ПТНЗ області. Не взяли участь керівники  ВХПУ №19 смт Грицева.

Звичайно, якість освіти залежить значною мірою від активності того, хто навчається, від бажання учня  розвиватись і самовдосконалюватись, від здатності та готовності використовувати набуті знання тощо. З іншого боку,  отримання якісної освіти в ПТНЗ безпосередньо залежить від кадрових, фінансових, матеріальних, інформаційних, навчально-методичних ресурсів. Саме тому за результатами проведення семінару рекомендовано:

1. Забезпечувати системну роботу керівників ПТНЗ щодо здійснення контролю за якістю підготовки кваліфікованих робітників, який передбачає порівняння реального рівня підготовки учнів до вимог, які висуваються роботодавцями.

2. Вивчити можливість впровадження в навчально-виробничий процес ПТНЗ області досвіду роботи ДПТНЗ «Славутський  професійний ліцей» з питань підвищення якості професійної підготовки учнів ПТНЗ через систему контролю й оцінювання викладання.

3. Систематично аналізувати зміст навчальних програм професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок, стан навчально-матеріальної бази та готовність викладачів і майстрів виробничого навчання до вирішення  проблем з підготовки кваліфікованих робітників професій, за якими проводиться підготовка в ПТНЗ.

4. Систематично проводити стажування  викладачів і  майстрів виробничого навчання з метою оволодіння ними сучасними виробничими технологіями та технікою.

5. Щороку проводити моніторингові дослідження, які дають можливість проаналізувати, наскільки ефективно ПТНЗ забезпечує конкурентоспроможними кваліфікованими робітниками місцевий ринок праці та якою є задоволеність роботодавців працею випускників.

Матеріали семінару висвітлені на сайті НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. За підсумками роботи заходу на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» у рубриці «Педагогічна скарбниця. Школа управління» розміщено навчально-методичні  та інформаційно-методичні матеріали, з якими можна ознайомитися, перейшовши за посиланням http://profosvitakm.at.ua/index/shkola_upravlinnja/0-25.

 

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області