Новини
2016-11-17 17:16:53
Бібліотекарі ПТНЗ Хмельниччини підвищують свій фаховий рівень

     Декому здається, професія бібліотекаря полягає в тому, щоб просто взяти з полиці книжку і видати її читачеві. Однак, сьогодні бібліотекар-це один з тих людей, які повинні вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій, культурологом, піарщиком, літератором, дизайнером, деколи психотерапевтом, не кажучи вже про функцію „масовика-витівника”, бути „жвавим” бібліотекарем, адже тиша в бібліотеці сьогодні явище не обов’язкове.

А тому і  вимоги до бібліотечного спеціаліста висуваються сьогодні як суспільством, бібліотекою, бібліотечною діяльністю, так і користувачем. Ця професія вимагає ерудованого, креативного, комунікабельного, розумного, інтелектуального, творчого, справжнього фахівця своєї справи.

Саме на задоволення таких потреб фахівців бібліотеки були спрямовані курси підвищення кваліфікації бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів, які проходили з 7 по 18 листопада 2016 року організовані Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.

Під час курсів директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Шевчук Людмила Іванівна виклала основні положення модернізації професійно-технічної освіти в умовах ринкової економіки. Методистами Центру на лекційних та практичних заняттях було презентовано концепцію «Нової української школи», висвітлено питання охорони праці у ПТНЗ, представлено методику проведення просвітницьких тренінгів. Крім того, бібліотекарі навчалися ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у роботі бібліотекаря, створили свій власний професійний блог.

Особливо цінними для слухачів виявилися фахові заняття, які проводилися спеціалістами з різних бібліотек міста Хмельницького. Під час курсів вони познайомилися з роботою наукової бібліотеки Хмельницького національного університету, яка водночас є методичним центром бібліотек вищих навчальних закладів Хмельницької області і об’єднує 6 книгозбірень. Особливу цікавість становила віртуальна система обслуговування користувачів бібліотеки до складу якої входять електронний каталог, електронна бібліотека віртуальна довідкова служба та додаткові сервіси для читачів.

Слухачі мали змогу познайомитися з роботою інституційного репозитарію ХНУ, отримали слушні поради від колег для впровадження інновацій у своїй роботі. На завершення, директор, кандидат історичних наук Айвазян Олена Борисівна провела цікаву екскурсію по відділам бібліотеки та презентувала багатоповерхові книгосховища їх фондів.

Наступною на стежині підвищення свого фахового рівня для бібліотекарів ПТНЗ стала Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва - авторитетний молодіжний центр міста.  Захоплюючу екскурсію по усіх відділах бібліотеки провела заввідділом Тарчевська Віра Борисівна.

Цікавим та корисним тут став досвід проведення різних форм роботи з молоддю, який презентувала нам провідний бібліотекар Романюк Л.В. Зокрема, тренінги, які проводить Леся Василівна є доволі популярними та затребуваними серед молоді.

Десятихвилинний майстер-клас провели працівники бібліотеки із виготовлення національних стрічок та оберегів, які вони з учнями відправляють воїнам АТО. Усі працівники бібліотеки щиро запрошували до співпраці. А на згадку слухачі отримали безкоштовні читацькі квитки до бібліотеки, яка гостинно запрошує до своїх книжкових полиць.

Ще одним із найстаріших книгосховищ регіону, провідним культурним, освітнім, науково-інформаційним центром області є Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека.

Працівники бібліотеки розповідали про сучасні бібліотечні послуги які надаються користувачам. Завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Т.Г. Безвушко і провідні бібліографи продемонстрували слухачам можливості їхньої електронної бібліотеки, вимоги до організації і здійснення довідково-бібліографічного обслуговування в бібліотеці, створення та забезпечення функціонування системи електронних каталогів і картотек як складової єдиного комплексного довідково-інформаційного апарату бібліотеки.

Особливий інтерес у слухачів становили надбання відділу краєзнавчої літератури. Бібліотекарі з захопленням розглядали представлені бібліотечний раритет, цінні та рідкісні видання. Деякі віднайшли цікаві факти з історії свого краю на теренах нашої області.

Однак, найбільше слухачам сподобався тренінг «Практична медіаграмотність в умовах інформаційної війни», який провела завідуюча сектором соціологічних досліджень та розвитку Регіонального тренінгового центру Хмельницької ОУНБ Поліщук Н.П. Під час тренінгу бібліотекарі навчались як можна перевіряти інформацію, як розпізнавати фейк, а також як просувати медіаграмотність в умовах інформаційної війни.

Найбільшу можливість з обміну досвідом бібліотекарі отримали під час практики, яку проходили на базі Вищого професійного училища №25 м.Хмельницького та ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» . Бібліотекар ВПУ №25 м.Хмельницького  Романова Л.І. презентувала свій прогресивний досвід роботи колегам області. Сьогодні у  бібліотечній справі залишаються лише ті, хто має покликання до цієї професії, любить її, цінує ,  які на ділі, а не словах доводять  відданість духовній культурі. Саме таким бібліотекарем є Людмила Іонівна. Вона поділилась з колегами досвідом використання різних  методів входження в учнівське, молодіжне середовище, шляхом налагодження комунікацій у соціальних мережах, презентувала структуровану сторінку бібліотеки на сайті ПТНЗ. Особливо сподобалися слухачам сучасні форми роботи, які бібліотекар проводить з учнями, а саме, спілкування через соцмережі, віртуальні виставки, флешмоби та інші.

Не менш цікавим був досвід роботи бібліотекаря ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Філімонової Т.М. Бібліотекар презентувала різні культурно–просвітницькі заходи, які проводить з метою популяризації літератури, а саме, обговорення книжок, читацькі конференціії, вечори запитань та відповідей, вечори–діалоги, диспути.  Літературні читання уже стали традицією у цьому закладі. Найбільше слухачам сподобався створений Тетяною Миколаївною етнографічний куточок «Побут,традиції та віросповідання населення краю», який відображає особливості історії рідного краю, колориту, звичаїв, традицій, обрядів, діалекту. Усі біліотекарі отримали масу задоволення від тісної співпраці з колегами.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області