Новини
2016-11-01 12:33:08
Впроваджуємо новітні виробничі та педагогічні технології при підготовці кадрів з електрорадіотехнічних професій

      Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області 26 жовтня 2016 року на базі Хмельницького професійного ліцею електроніки проведено засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників  електрорадіотехнічних професій на тему «Використання новітніх виробничих та педагогічних технологій на уроках предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання».

Викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання зі всіх професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини, де здійснюється  підготовка кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій, знайшли чимало спільних питань для обговорення та обміну досвідом.  У роботі засідання взяли участь  11 учасників з 8 навчальних закладів, де проводиться підготовка кваліфікованих робітників з вищевказаних професій.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області М.П. Стасюк   ознайомив учасників засідання з планом роботи секції. Н.П. Садова, методист відділу підвищення кваліфікації дослідно-експериментальної роботи  НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, розповіла про сутність та можливості використання сучасних педагогічних технологій на уроках професійно-теоретичного та виробничого навчання.

Викладач  Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького Л.В. Пархом’юк розповіла про використання сучасних технологій навчання  на уроках спецдисциплін.     На підвищенні ефективності уроків спецдисциплін з використанням ІКТ зосередив увагу   викладач ДНЗ «Подільський центр ПТО» Г.І. Микитюк.  Викладач Старокостянтинівського професійного ліцею С.А.Свістунова поділилась досвідом створення навчальних відеофільмів та презентацій до уроків професійно-теоретичної підготовки та виробничого навчання з професії «Слюсар з ремонту електроустаткування».

Учасники секції відвідали та обговорили відкриті уроки: зі спецтехнології викладача Хмельницького  професійного ліцею електроніки А.П. Чехмана з теми «Вимірювання опору резистора»,  з виробничого навчання з теми «Діагностика, ремонт та обслуговування ноутбука» майстра виробничого навчання О.О. Мартинюка. Під час обговорення уроків запропоновано оформити методичні  розробки вказаних заходів для поширення їх у навчальних закладах, де здійснюється підготовка кадрів з аналогічних професій.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи А.П. Дрозич ознайомив присутніх із матеріально-технічною базою підготовки кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій, окремими зразками творчих і дипломних робіт та комплексно-методичним забезпеченням професій, методичними розробками викладачів та майстрів виробничого навчання.

Присутні обговорили проблемні питання професійно-технічних навчальних закладів, зокрема надання робочих місць для організації виробничого навчання, проходження виробничої практики та працевлаштування випускників на підприємствах.

Координатор секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області  М.П. Стасюк наголосив на  ролі, значенні й актуальності впровадження передових педагогічних і виробничих     технологій на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, дав належну оцінку цьому заходу, визначив ряд завдань щодо удосконалення професійної підготовки,  введення регіонального компонента у зміст програм та впровадження ІКТ і виробничих технологій  в навчально-виробничий процес.

Круглий стіл учасників секції дав змогу обмінятися досвідом роботи, окреслити подальші плани в роботі фахової секції та виробити рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», зокрема:

-  впроваджувати у процес професійної підготовки новітні педагогічні та виробничі технології;

- залучати учнів та інженерно-педагогічних працівників до створення презентацій, відеофрагментів і відеофільмів зі складних та проблемних тем, введення регіонального компонента;

- працювати над розробкою власних методик і посібників;

- для кращого спілкування та ознайомлення з досвідом роботи інженерно-педагогічного колективу ПТНЗ  проводити засідання секцій не рідше одного разу на квартал на базі різних  закладів ПТО області.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області