Новини
2016-05-12 14:55:25
ПРОФТЕХОСВІТА ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ДАЛА СТАРТ ПІДГОТОВЦІ ЗВІТУ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ «ТУРИНСЬКИЙ ПРОЦЕС – РЕГІОНАЛЬНИЙ РІВЕНЬ»

Профтехосвітяни Хмельниччини уже вдруге активно долучаються до реалізації проекту «Туринський процес – регіональний рівень», результатом якого є проведення документально підтвердженого аналізу політики в галузі професійно-технічної освіти на регіональному і державному рівнях. Уперше наша область взяла участь у цьому процесі у 2014 році як один із п’яти пілотних регіонів, а цьогоріч масштабами  Туринського процесу охоплено всю Україну. Перед профтехосвітянами стоїть непросте завдання – підготувати на основі об’єктивних фактичних даних регіональний звіт з реалізації проекту «Туринський процес – регіональний рівень», що увійде до складу національного. Оскільки профтехосвітяни Хмельниччини досить ґрунтовно підходять до підготовки звіту, то вони уже активно включаються у цю роботу. 11 травня 2016 року відбулася стартова зустріч членів робочої групи з впровадження проекту «Туринський процес – регіональний рівень» у Хмельницькій області. До неї увійшли працівники галузевих департаментів Хмельницької облдержадміністрації, Департаменту освіти і науки, Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.

У ході зустрічі директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Шевчук Л.І. презентувала методологію Туринського процесу, акцентувала увагу на його перевагах і можливостях, відмітила доцільність політики органів виконавчої влади у контексті реалізації Туринського процесу, закликала членів робочої групи до плідної співпраці при підготовці матеріалів регіонального звіту в рамках реалізації проекту «Туринський процес – регіональний рівень».

На стартовій зустрічі було розподілено повноваження та відповідальність у межах компетенцій членів робочої групи, обговорено план  реалізації проекту «Туринський процес – регіональний рівень», визначено конкретні терміни його виконання.

Члени робочої групи під час обговорення плану реалізації проекту акцентували увагу на проблемах і перспективах цієї роботи у контексті викликів сьогодення. Так, Сліпко О.П., начальник відділу з питань розвитку підприємництва та регуляторної політики управління з питань розвитку підприємництва та споживчого ринку Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, зауважила, що очолюваний нею відділ координує роботу дорадчих органів, тому діяльність Департаменту ґрунтується на інформації, отриманій від представників бізнесу, а також на даних з фіскальної служби й управління статистики, що часто суттєво відрізняються. Олена Петрівна запропонувала ввести до складу робочої групи представника фіскальної служби.

Представник Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації також наголосила, що  дані про найманих і зайнятих працівників, фізичних осіб-підприємців відслідковуються щоквартально у динаміці. Олена Петрівна також констатувала, що головна проблема професійно-технічної освіти – це матеріально-технічна база, але роботодавці не зацікавлені в її оновленні й остерігаються допускати до роботи з наявним у них високовартісним обладнанням випускників ПТНЗ, які навчались на застарілій матеріально-технічній базі. Сліпко О.П. зазначила, що доцільно розробити методику визначення потреб ринку праці на державному рівні, що значно полегшить його об’єктивне дослідження.

До конструктивної дискусії щодо реалізації проекту активно долучилася Пастухова Л.М., перший заступник начальника Головного управління статистики  у Хмельницькій області, яка підкреслила, що оскільки на державному рівні не ініційовано статистичні дослідження профтехосвітянської галузі й відповідно не вироблено окремої звітності, то єдиним джерелом інформації про професійно-технічну освіту для управління статистики є форми Профтех, що й певною мірою обмежує коло об’єктивних даних, необхідних для складання регіонального звіту з впровадження проекту  «Туринський процес – регіональний рівень».

Директор Хмельницького обласного центру зайнятості Черешня С.С. констатував відсутність у регіоні стратегії розвитку галузей економіки, методології вивчення ринку праці. Сергій Сергійович також зупинився на таких ключових проблемах, як: небажання роботодавців подавати офіційні заявки про наявні у них вакансії, незважаючи на об’єктивну потребу в робітничих кадрах; незацікавленість роботодавців у фінансуванні підготовки робітничих кадрів навіть із максимальним урахуванням їхніх вимог до майбутніх працівників; гостра необхідність визначення об’єктивної потреби у кадрах робітничої кваліфікації на ближню перспективу.

Слушні застереження висловила Пасічник С.М., заступник начальника управління – начальник відділу розвитку будівництва та будівельної діяльності Управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації, яка зосередила увагу на недостатньому фінансуванні профтехосвіти у межах поточного року, а також констатувала високий рівень ігнорування потенційними роботодавцями конструктивних спроб органів виконавчої влади на місцях, спрямованих на вивчення реальної потреби робітничих кадрів для економіки області.

 

Виваженість і конструктивність діалогу членів робочої групи дає підстави стверджувати, що висловлені учасниками зібрання зауваження та констатовані проблеми регіону дадуть змогу успішно здійснити збір фактичних даних відповідно до їх повноважень і підготувати об’єктивний звіт «Туринський процес – регіональний рівень», у якому нашу область буде гідно представлено.

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області