Новини
2016-04-15 09:03:17
ЯКІСНА ПІДГОТОВКА РОБІТНИЧИХ КАДРІВ – ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ

    Сьогодні досягти якісної підготовки робітничих кадрів можливо, об’єднавши зусилля усіх зацікавлених у цьому результаті сторін – освітніх закладів, роботодавців, науковців, органів місцевої виконавчої влади, громадськості. В умовах невизначеності системи професійно-технічної освіти, викликаної передачею її фінансування на регіональний рівень, докорінним реформуванням законодавчої бази, зростає роль органів місцевої влади у вирішенні актуальних проблем профтехосвітянської галузі. Варто відмітити, що на Хмельниччині є позитивні приклади консолідації зусиль усіх зацікавлених суб’єктів для забезпечення функціонування професійно-технічних навчальних закладів. Про налагодження конструктивного діалогу між освітою, наукою, місцевою владою і виробництвом, свідчить проведений за ініціативою голови Дунаєвецької районної державної адміністрації Бернашевського Олександра В’ячеславовича 8 квітня на базі Вищого професійного училища №36 с. Балина Хмельницької області семінар на тему «Система підготовки робітничих кадрів, спільна профорієнтаційна робота та військово-патріотичне виховання молоді».

У семінарі взяли участь представники Дунаєвецької райдержадміністрації, районної ради, Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, управління освіти молоді і спорту Дунаєвецької райдержадміністрації, військового комісаріату, районного центру зайнятості, Подільського державного аграрно-технічного університету, директори шкіл району, роботодавці.

Захід розпочався презентацією професій, які готує навчальний заклад. Директор училища Осипчук М.Я. ознайомив присутніх з основними віхами розвитку та системою підготовки робітничих кадрів і запросив гостей відвідати уроки з професійно-теоретичної, практичної та загальноосвітньої підготовки. Учні продемонстрували практичні навички, виконуючи культивацію, посів, коткування, нарізання гребенів, роботу на екскаваторі.


 Учасники семінару оглянули матеріально-технічну базу училища. Практичний психолог А.М. Фурман запропонувала директорам шкіл майстер-клас з методики проведення уроку-тренінгу.

Шевчук Людмила Іванівна, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, член робочої групи при Комітеті з Верховної ради України з питань освіти і науки, презентувала проект Закону України «Про освіту».

Шурипа Володимир Степанович,  начальник управління агропромислового розвитку Дунаєвецької райдержадміністрації,  проінформував про стан агропромислового комплексу району на цьому етапі розвитку суспільства та забезпечення робітничими кадрами сільськогосподарських підприємств усіх форм власності. Роботодавець Віталій Михайлович Загородній, директор ТОВ «Козацька долина-2006» (с.Вихрівка),  акцентував увагу на актуальності професії механізатора сьогодні. Проблемам перспектив зайнятості молоді  був присвячений виступ Мельника Віктора Олександровича, керівника районного центру зайнятості.

З особливостями підготовки педагогів для училищ аграрного профілю виступила Прокопова Ольга Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри професійної освіти Подільського державного аграрно-технічного університету. Рудик Андрій Володимирович, заступник голови районної державної адміністрації, звернув увагу на історію національно-визвольного руху в Україні.

Досвідом військово-патріотичного виховання учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладах Дунаєвецького району поділилися Ісакова Інна Анатоліївна, головний спеціаліст відділу виховної роботи молоді та спорту Дунаєвецької райдержадміністрації, та представник районного військового комісаріату Максимов Дмитро.

З пропозиціями співпраці загальноосвітніх закладів та училища з удосконалення підготовки майбутніх спеціалістів, проведення профорієнтаційної роботи виступили Самуник Олег Васильович, в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької РДА, та Чекман Юрій Петрович, директор Дунаєвецького НВК «ЗОШ I-III ступенів, гімназія».

Із завершальним словом виступив голова Дунаєвецької райдержадміністрації О.В. Бернашевський. Олександр В’ячеславович зупинився на актуальності підготовки робітничих кадрів у профтехучилищі для району та наголосив на необхідності відкриття нових спеціальностей, яких потребує виробництво та аграрний сектор, звернув особливу увагу на тісну співпрацю училища з районним центром зайнятості у справі підготовки кваліфікованих фахівців.

Заступник голови Дунаєвецької райдержадміністрації Рудик Андрій Володимирович ознайомив учасників семінару з прийнятим спільним  протокольним рішенням, а саме:

1. Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками та учнями ЗОШ району, шкільними батьківськими комітетами щодо навчальних послуг, які надаються училищем, розробити та розповсюдити буклети, опублікувати інформацію у газеті «Дунаєвецький вісник».

Квітень-травень 2016 року

2. Активізувати співпрацю загальноосвітніх шкіл району та вищого професійного училища шляхом проведення різних форм методичної роботи (відкриті уроки, семінари, круглі столи) з метою популяризації виробничих професій.

Протягом 2016 року

3. Вивчати потребу закладів громадського харчування у кваліфікованих кадрах, сприяти формуванню та направленню замовлень до Вищого професійного училища № 36, районного центру зайнятості з метою подальшого працевлаштування випускників.

Постійно

4. Удосконалити систему просвітницької роботи у ВПУ №36 с.Балина, зокрема під час проведення Днів відкритих дверей.

Протягом 2016 року

 

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області