Новини
2016-04-05 16:35:00
ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ФАХОВОЇ СЕКЦІЇ ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЕВООБРОБНИХ ПРОФЕСІЙ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

      Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації  інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 березня 2016 року на базі ВПУ №4 м. Хмельницького  відбулось засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників деревообробних професій з теми: «Впровадження інноваційних виробничих технологій – один із шляхів якісної професійної  підготовки  кваліфікованих робітників». Координатор секції – методист відділу професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Півторацька Н.В.

    Метою засідання було обговорення шляхів покращення якості професійної підготовки робітників деревообробних професій, зокрема завдяки впровадженню сучасних виробничих технологій в навчально-виробничий  процес.

     У засіданні фахової секції взяли участь 10 інженерно-педагогічних працівників з 5 ПТНЗ області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників деревообробних  професій.

     П.І. Кенц, в.о. директора ВПУ №4 м. Хмельницького, ознайомив  учасників семінару з системою роботи та особливостями навчально-виховного процесу освітнього закладу.

    Н.В. Півторацька висвітлила питання впливу використання сучасних педагогічних та виробничих технологій на якість підготовки кваліфікованих робітників.

   Учасники семінару відвідали та обговорили урок теоретичного навчання з теми: «Комбіновані деревообробні верстати» (викладач спецдисциплін С.А. Онищук) та майстер-клас  з теми «Опорядження столярних виробів різьбленням» (майстер виробничого навчання О.В. Личак).

    О.В. Бобровський (голова методичної комісії) та члени методичної комісії інженерно-педагогічних працівників деревообробних професій презентували  роботу з проблем самоосвітньої діяльності.

  Також учасники секційного засідання  відвідали приватне науково-виробниче підприємство «Корпускула», на якому виготовляють сучасні віконні  та дверні блоки. Учасники мали змогу ознайомитись з сучасними деревообробними верстатами, обладнанням для фарбування та сушіння виробів, системою аспірації та кондиціонування повітря.

       При підбитті підсумків секційного засідання були вироблені методичні рекомендації:

1. Постійно оновлювати  робочі навчальні програми предметів і вносити в їх зміст вивчення інноваційних виробничих технологій, сучасного устаткування та інструментів, новітніх матеріалів і сировини, передових форм організації праці на виробництві.

2. Адміністрації ПТНЗ вжити заходів щодо оснащення навчальних кабінетів спецдисциплін і виробничих майстерень сучасною комп’ютерною технікою та мультимедійними засобами.

3. Всім  педагогам пройти стажування  на передових підприємствах з метою вивчення   новітніх виробничих технологій.

4.   Педагогам проводити роботу щодо розробки та удосконалення КМЗ відповідно до вимог ДСПТО.

5. Для покращення забезпечення учнів навчальною та довідковою літературою  активізувати  роботу педагогів щодо створення та видання нової навчально-методичної літератури, в тому числі  літератури нового покоління:  електронних підручників, посібників, електронних навчально-методичних комплексів, педагогічних програмних засобів навчання.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області