Новини
2016-04-05 08:35:26
ХМЕЛЬНИЧЧИНА ВПРОВАДЖУЄ ІННОВАЦІЇ ПРИ ПІДГОТОВЦІ КАДРІВ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Необхідність впровадження інноваційних технологій у процес підготовки кваліфікованих кадрів розуміють в усіх освітніх закладах. І окремі ПТНЗ можуть похвалитись реальним впровадженням інновацій у навчальний процес, налагодженням стійких партнерських взаємовідносин із передовими підприємства, що працюють на новітній техніці та з сучасними технологіями і матеріалами. Таким закладом є ВПУ №4 м.Хмельницького, яке тісно співпрацює з соціальними партнерами – фірмами, які успішно використовують сучасні високоякісні будівельні матеріали.

Уже упродовж багатьох років на базі училища функціонує Навчально-практичний будівельний центр компанії "Хенкель Баутехнік (Україна)". На його базі постійно проводяться різні навчання за матеріалами і технологіями компанії "Хенкель Баутехнік (Україна)" для педагогів і учнів закладу. Зокрема, 31 березня 2016 року відбувся навчальний семінар "Система утеплення Ceresit Ceretherm. Декоративні фарби та штукатурки Ceresit Ceretherm", у ході якого було проведено практичні заняття для викладачів, майстрів і учнів ПТНЗ.

Сьогодні навчальний заклад значно розширив межі співпраці задля формування у його вихованців умінь і навичок роботи з сучасними будівельними матеріалами. Зокрема, 7 жовтня 2015 року на базі підприємства "Снєжка-Україна" у м.Яворів Львівської області відбувся семінар, учасниками якого стали творчі педагоги ВПУ №4 м.Хмельницького. Метою цього заходу було не тільки ознайомлення з інноваційними виробничими технологіями, з виробами торговельних марок групи "Sniezka", що використовуються для виготовлення лакофарбових матеріалів, екскурсія підприємством, а налагодження тісної співпраці між підприємством "Снєжка-Україна" і освітнім закладом.

Позитивним наслідком такої зустрічі стало укладання договору між навчальним закладом і ТзОВ "Снєжка-Україна" про співпрацю за напрямами: здійснення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації робітників, фахівців з професій "Маляр", "Штукатур", "Опоряджувальник будівельний", "Столяр"; здійснення зв’язку між підприємством-виробником для прискорення передачі інформації щодо новітніх матеріалів і технологій та впровадження їх у навчальний процес; удосконалення змісту та організації професійної підготовки шляхом включення до програм професійно-теоретичного та професійно-практичного навчання тем за технологіями та матеріалами компанії "Sniezka", набуття навичок роботи із сучасними будівельними матеріалами.

Для організації діяльності відповідного Навчально-практичного центру ТМ "Снєжка" за програмою "Декоративне опорядження внутрішніх поверхонь матеріалами ТМ "Снєжка" підприємством надано будівельні матеріали. У навчальному закладі зараз реалізується проект "Майстерня Sniezka". На сьогодні уже є певні проміжні результати, які були продемонстровані на черговій зустрічі з представниками ТзОВ "Снєжка-Україна", яка відбулася у навчальному закладі 4 квітня поточного року. Було проведено теоретичний та практичний навчальний семінар щодо продукції ТМ "FOVEO TECH" з виконавцями, майстрами, представниками будівельних фірм. Під час цього заходу було представлено технічні характеристики виробів ТМ "FOVEO TECH", а також проведено майстер-класи.

З метою створення сприятливих умов для набуття учнями училища умінь і навичок роботи з сучасними будівельними матеріалами навчальним закладом започатковується співпраця з компанією "SINIAT" - провідним виробником будівельних матеріалів на основі гіпсу, лідером на українському ринку будівельних матеріалів. Історія цього підприємства сягає ще у ХІХ століття, вона починалась зі спорудження алебастрового заводу і закладання гіпсової шахти, що згодом переросло у будівництво заводу компанії "SINIAT" у м.Артемівську Донецької області.

Компанією "СІНІАТ" було надано будівельні матеріали і суміші торгової марки "PLATO" для проведення майстер-класів для викладачів, майстрів виробничого навчання і учнів з теми "Штукатурка", "Обробка швів", "Поклейка гіпсокартону", "Перегородка", "Стіна", "Стеля – однорівнева та багаторівнева". 19 грудня 2015 року відбувся перший семінар-презентація компанії "СІНІАТ". Знаковою подією стало проведення 30-31 березня 2016 року на базі НПБЦ "Хенкель Баутехнік (Україна)" ВПУ №4 м.Хмельницького навчального семінару виконавцями, майстрами, представниками ТМ "SINIAT", "PLATO". Викладачі, майстри виробничого навчання, учні мали можливість ознайомитися з технологіями монтажу гіпсокартонних систем, виконання вузлів стельових елементів і радіальних конструкцій, відвідати практичні заняття, майстер-класи.

Така співпраця із підприємствами, якими активно використовуються сучасні будівельні матеріали провідних виробників, дозволить привести підготовку кваліфікованих кадрів з будівельних професій у відповідність до вимог державних стандартів професійно-технічної освіти і ринку праці.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області