Новини
2016-02-24 11:33:20
Семінар-практикум в он-лайн режимі для заступників директорів з науково-методичної роботи та методистів ПТНЗ

          19 лютого 2016 року відбувся семінар-практикум в он-лайн режимі для заступників директорів з науково-методичної роботи та методистів ПТНЗ на тему «Атестація педагогічних працівників».

Координатор семінару,  завідувач відділу передового педагогічного досвіду та інформаційно-видавничої діяльності  Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Г.В. Тимощук  звернула увагу на дотримання нормативних вимог при організації  та проведенні атестації педагогічних працівників, ознайомила учасників з нормативно-правовими актами, які регулюють питання атестації педагогічних працівників та рекомендувала вчасно подати інформацію щодо  підготовки експертних висновків педпрацівникам, які претендують на присвоєння педагогічного звання «викладач-методист».

Під час семінару-практикуму досвідом роботи поділилася Мар’янич Т.Г., методист Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького, щодо вивчення професійної діяльності педагогічного працівника у міжатестаційний період. Учасники семінару мали змогу переглянути відеофрагмент заслуховування творчих звітів педагогічних працівників під час засідання методичної комісії навчального закладу.

У рамках роботи семінару-практикуму  досвідом роботи поділилася Н.М. Корженівська, методист Старокостянтинівського  професійного ліцею  щодо форм проведення засідання атестаційної комісії. У цьому навчальному закладі  проводиться анкетування серед учнів, колег та адміністрації навчального закладу, здійснюється обробка інформації, розробляються рекомендації та поради.

В умовах модернізації освітньої системи підвищуються вимоги до педагога, його професіоналізму і особистісних якостей. Сьогодні стає очевидним, що розвиток конкурентоздатної (конкурентоспроможної) особистості  в навчальному закладі неможливий без підвищення професійної компетентності педагога. Такими словами розпочала свою доповідь Н.А. Нерода, методист ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг», яка продемонструвала систему роботи навчального закладу щодо розвитку професійної компетентності педагогів у міжатестаційний період та її результативність.  

Велику роль у забезпеченні якості навчально-виховного процесу відіграє навчально-методичне забезпечення. Але значну частину книжкових фондів бібліотек ПТНЗ складає застаріла навчальна література, в той час як законодавством передбачено оновлення змісту професійної освіти кожні п’ять років. Для вирішення цієї проблеми НМЦ ПТО ПК координує роботу щодо розробки посібників і підручників на регіональному рівні та надає  практичну допомогу творчим педагогам. Були розроблені методичні рекомендації щодо створення навчально-методичної літератури, запроваджено порядок розгляду навчально-методичної літератури, створеної педагогами ПТНЗ. Працюють обласні експертні комісії для здійснення експертизи та оцінювання навчально-методичної літератури, створеної педагогами ПТНЗ.

Г.І. Мельник, методист Ярмолинецького професійного ліцею поділилася досвідом роботи з підготовки власних методичних розробок  педпрацівниками та підготувала відеофрагмент засідання творчих педагогів.

У семінарі-практикумі взяли участь заступники з науково-методичної роботи та методисти  28 професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області