Новини
2015-11-23 11:38:19
Семінар-практикум старших майстрів ПТНЗ Хмельницької області

     Професійна освіта, поступово, але неухильно рухається в напрямі системних реформ, які мають вивести її на якісно новий рівень, що в свою чергу, забезпечить ефективне виконання її головної функції - підготовки висококваліфікованих фахівців широкого профілю, соціально адаптованих, здатних задовольнити вимоги економічних структур, а також упродовж усього життя самостійно здобувати й оновлювати вміння і знання, необхідні для повноцінної трудової діяльності.

 Нові реалії висувають високі вимоги до якості освіти, зокрема, універсальності підготовки випускників ПТНЗ, їхньої адаптації до соціальних умов, особистісної орієнтованості навчального процесу, його інформатизації, визначальній важливості освіти у забезпеченні сталого людського розвитку. Саме питанню ролі старшого майстра у підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників був присвячений семінар-практикум, який відбувся у рамках засідання фахової секції старших майстрів виробничого навчання ПТНЗ Хмельницької області 19 листопада 2015 року на базі Полонського професійного аграрного ліцею.
 Директор Полонського професійного аграрного ліцею М.Є. Лівшун привітав учасників семінару та ознайомив  із системою підготовки робітничих кадрів у навчальному закладі, шляхами забезпечення належної якості підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ.
З системою роботи старшого майстра щодо здійснення контролю за якістю підготовки кваліфікованих  робітників в ПТНЗ ознайомила присутніх завідувач лабораторії  науково-методичного забезпечення управлінської діяльності в ПТНЗ НМЦ ПТО ПК  у Хмельницькій області С.Б. Коломійчук.
Учасники семінару мали змогу відвідати  відкриті уроки виробничого навчання  з професій  «Муляр; штукатур» (тема уроку «Кладка кутів простих стін товщиною в 1,5 цеглини за однорядною системою перев’язки швів»,  майстер виробничого навчання В.О. Хоменко); з професії  «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; тракторист-машиніст с/г виробництва; водій автотранспортних засобів» (тема уроку «Вправи з прийомів користування органами керування трактора. Пуск двигуна, керування трактором вздовж прямої лінії та з поворотами», майстер виробничого навчання В.С. Димніч); з професії «Соціальний робітник; молодша медична сестра з догляду за хворими» (тема уроку «Прасування та зберігання речей»,  майстер виробничого навчання Л.С. Гольба) та майстер-клас «Виконання фантазійної зачіски на довгому волоссі» (професія «Перукар»,  майстер виробничого навчання С.М. Цвіркун).
У практичній частині семінару старші майстри відвідали відкрите засідання школи  молодого педагога (тема засідання «Впровадження в практику  роботи  нових педагогічних  технологій  (кейс-технологія)» (Т.Є.Приймак, методист Полонського професійного аграрного ліцею); «Навчально-пізнавальні та професійні компетенції» (Г.М. Лебеденко, старший майстер Полонського професійного  аграрного ліцею,  М.А. Гвалтюк, голова школи молодого педагога) та психолого-педагогічний консиліум (тема «Адаптація учнів  першого курсу до навчання у ліцеї»,  Л.І. Писарчук, психолог Полонського професійного  аграрного ліцею), у якому активну участь взяли  класні керівники груп першого курсу, викладачі, майстри виробничого навчання. Учасники консиліуму ознайомились з характеристикою соціальних паспортів новоприбулих груп, результатами  психологічного дослідження адаптації учнів груп першого курсу, визначили основні симптоми психологічної дезадаптації, ознаки успішної адаптації та виробили практичні рекомендації класним керівникам, майстрам виробничого навчання та викладачам із профілактики та подолання дезадаптації першокурсників.
У роботі семінару взяли участь 23 старші майстри ПТНЗ області, які оцінили корисність отриманої інформації, продуктивність спілкування, високий інформативний та змістовний рівень заходу.
За результатами проведення семінару рекомендовано:
1. Впроваджувати в навчально-виробничий процес ПТНЗ області досвід роботи   Полонського професійного аграрного ліцею з питань забезпечення належної якості підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ.
2. Забезпечувати системну роботу старших майстрів щодо здійснення контролю за якістю підготовки кваліфікованих робітників, який передбачає порівняння реального рівня підготовки учнів до вимог, які висуваються роботодавцями;
3. Систематично аналізувати зміст навчальних програм професійно-практичної підготовки, стан навчально-матеріальної бази та готовність майстрів виробничого навчання до вирішення  проблем з підготовки кваліфікованих робітників професій, за якими проводиться підготовка в ПТНЗ.
4. Для виконання навчальних программ, доповнених сучасними виробничими технологіями, майстрам виробничого навчання  розробляти навчально-методичне забезпечення, поповнювати необхідним інструментом та матеріалами навчально-виробничі майстерні.
5.  Систематично проводити стажування   майстрів виробничого навчання з метою оволодіння ними сучасними виробничими технологіями та технікою.
6. З метою підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників, розвитку їх професійних умінь і навичок щороку в ПТНЗ проводити конкурси фахової майстерності;  
7. Щороку проводити моніторингові дослідження, які дають можливість проаналізувати, наскільки ефективно ПТНЗ забезпечує конкурентоспроможними кваліфікованими робітниками місцевий ринок праці та якою є задоволеність роботодавців працею випускників.

       Матеріали семінару висвітлені на сайті НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. За підсумками роботи заходу на інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини» у рубриці «Педагогічна скарбниця. Школа управління» розміщено навчально-методичні  та інформаційно-методичні матеріали, з якими можна ознайомитися, перейшовши за посиланням http://profosvitakm.at.ua/index/shkola_upravlinnja/0-25. Крім того, матеріали семінару узагальнені і систематизовані та передані в бібліотеку НМЦ ПТО ПК.

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області