Новини
2015-11-16 15:16:22
Впроваджуємо інформаційно-комунікаційні технології в професійну підготовку підготовки майбутніх слюсарів з ремонту автомобілів

     Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області 12 листопада 2015 року проведено засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» на тему «Підвищення ефективності уроків виробничого та теоретичного навчання шляхом впровадження ІКТ» на базі Старокостянтинівського професійного ліцею.

     Викладачі спеціальних дисциплін і майстри виробничого навчання зі всіх професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини, де здійснюється  підготовка кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», знайшли чимало спільних питань для обговорення й обміну досвідом.  У роботі засідання взяли участь  18 педагогів із 10 навчальних закладів, у яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників із цієї професії.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області М.П. Стасюк   ознайомив з планом роботи фахової секції та розповів про сучасні педагогічні технології професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», перспективи впровадження  інформаційно-комунікаційних технологій в ПТНЗ  Хмельниччини.  
Викладач  Вищого професійного училища №4 м. Хмельницького О.М. Ластовецький розповів  про використання презентацій на уроках теоретичного та виробничого навчання, вимоги до її оформлення. Досвідом роботи щодо підвищення ефективності уроків спецдисциплін з використанням ІКТ поділився викладач ВПУ №25 І.І. Конвалюк.  Майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей» Б.С.Дубенюк розкрив питання використання інформаційних технологій під час проведення уроків теоретичного та виробничого навчання,  а майстер виробничого навчання  ВПУ №36 с.Балина В.В. Войцехов презентував методику створення навчально-методичних комплексів при підготовці слюсарів з ремонту автомобілів.        
Учасники засідання відвідали та обговорили відкриті уроки зі спецтехнології викладача Старокостянтинівського професійного ліцею В.Т. Домбровського з теми «Будова та робота гальмової системи з гідроприводом»    та виробничого навчання з теми «Система живлення інжекторного двигуна» майстра виробничого навчання М.П. Коханського. Під час обговорення уроків зроблено пропозиції про оснащення робочого місця майстра виробничого навчання відеокамерою з мультимедійною установкою для демонстрації прихованих деталей та моментів розбирання  і збирання вузлів агрегатів автомобіля.
Старший майстер Старокостянтинівського професійного ліцею М.І. Гадайчук  ознайомив присутніх із матеріально-технічною базою підготовки слюсарів з ремонту автомобілів, окремими зразками творчих і дипломних робіт, методичними розробками викладачів і майстрів виробничого навчання .
Присутні ознайомитись із сучасними виробничими технологіями на базовому підприємстві «НАРС-АВТО» і поспілкуватися з проблемних питань із керівництвом та працівниками підприємства - випускниками Старокостятинівського професійного ліцею, зокрема про надання робочих місць для організації виробничого навчання, проходження виробничої практики та працевлаштування випускників на підприємстві.
Координатор секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  М.П. Стасюк наголосив на  ролі, значенні й актуальності впровадження передових педагогічних і виробничих технологій на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, дав належну оцінку цьому заходу, визначив ряд завдань щодо удосконалення професійної підготовки,  введення регіонального компонента у зміст програм і впровадження ІКТ у навчально-виробничий процес .
Круглий стіл учасників засідання дав змогу обмінятися досвідом роботи, накреслити подальші плани в роботі фахової секції та виробити рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», зокрема таких:
-  впроваджувати ІКТ у процес професійної підготовки;
- застосовувати на уроках при демонстрації прихованих моментів розбирання  і збирання вузлів відеокамери з мультимедійною установкою;
- залучати учнів та інженерно-педагогічних працівників до створення презентацій, відеофрагментів і відеофільмів зі складних і проблемних тем, введення регіонального компонента;
- працювати над розробкою авторських методик і посібників.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області