Новини
2015-10-26 11:20:27
ВПРОВАДЖУЄМО СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВОДІЇВ

    Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області 22 жовтня 2015 року відбулося засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників  професії «Водій автотранспортних засобів» на тему «Нестандартні форми проведення уроків з предметів професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки при підготовці водіїв» на базі Плужненського  професійного аграрного ліцею. 

     Викладачі спеціальних дисциплін і майстри виробничого навчання зі всіх професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини, де здійснюється  підготовка кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів» (24 учасники із 12 ПТНЗ), знайшли чимало спільних питань для обговорення та обміну досвідом.

     Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області М.П. Стасюк   висвітлив план роботи секції та розповів про сучасні педагогічні технології професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів», загальні правила й принципи технологій навчання та перспективи впровадження  інформаційно-комунікаційних технологій в ПТНЗ  Хмельниччини,  особливості співпраці з навчальними закладами спортивно-технічних клубів щодо навчання учнів застосуванню передових технологій на сучасних і наявних у навчальних закладах моделях автомобілів.

Учасники секції відвідали та обговорили відкритий урок-ділову гру зі спецтехнології викладачів В.П. Дячука та В.П. Вінічука з теми «Дорожньо-транспортні пригоди та перша медична допомога при них». Викладачі продемонстрували наочно надання першої долікарської допомоги та способи і методи накладання джгутів, пов’язок, шин  з використанням матеріалів медичної аптечки водія та підручних матеріалів. Учасники також відвідали урок виробничого навчання з теми «Водіння автомобіля на маневровому майданчику» майстра виробничого навчання Ю.О. Єфімчука. Під час обговорення уроків зроблено пропозиції щодо оснащення робочого місця  викладача та розробки  навчально-плануючої документації викладачами ПТНЗ області, її узагальнення та розповсюдження серед викладачів цього профілю.    
Досвідом використання передових педагогічних технологій поділився викладач ДНЗ «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей» Ю.В.Шитюк, голова обласної фахової секції.
З особливостями акредитації навчальних закладів з підготовки водіїв за новими вимогами ознайомив директор Шепетівського СТК ТСОУ, голова ради директорів СТК ТСОУ у Хмельницькій області М.Л. Окуневич, який відповів на запитання членів секційного засідання.
Про проблеми  підготовки та проведення обласного конкурсу з професії «Водій автотранспортних засобів» на базі ДНЗ «Подільський центр ПТО»  розповів старший майстер цього навчального закладу   В.В. Вакарук. 
З презентацією навчального закладу виступив директор Плужненського професійного аграрного ліцею М.І. Лісовський.  Учасників заходу ознайомив з матеріально-технічною базою і особливостями підготовки кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів» заступник директора ліцею з навчально-виробничої роботи В.П.Кушнір.
Присутні мали змогу поспілкуватися з проблемних питань, зокрема про співпрацю професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини щодо розробки плануючої документації, удосконалення матеріально-технічної бази, облаштування майданчиків для практичного водіння автомобілів, перспективи підготовки водіїв у зв’язку зі змінами закону «Про дорожній рух» та іншими підзаконними актами, працевлаштування випускників на підприємствах області.
Координатор секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  М.П. Стасюк наголосив на  ролі, значенні й актуальності впровадження передових педагогічних і виробничих   технологій на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, дав належну оцінку цьому заходу, визначив ряд завдань щодо удосконалення професійної підготовки,  введення регіонального компонента у зміст програм розробки плануючої документації та узагальнення її в окремий методичний посібник.
Круглий стіл учасників секції дав змогу обмінятися досвідом роботи, накреслити подальші плани в роботі фахової секції та виробити рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів», зокрема:
-  впроваджувати у процес професійної підготовки ІКТ;
- застосовувати на уроках при демонстрації    мультимедійні установки;

- залучати учнів та інженерно-педагогічних працівників до створення відеокліпів і відеофільмів зі складних і проблемних тем, введення регіонального компонента;
- працювати над розробкою власних методик і посібників.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області